У Лондоні починаються слухання у справі Ассанжа

У понеділок, 7 лютого, Верховний суд Великобританії вирішить питання екстрадиції Ассанжа до Швеції, яка, впевнені прибічники засновника Wikileaks, може передати його уряду США.

У Верховному суді Великобританії в понеділок, 7 лютого, стартують слухання у справі засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа. Буде вирішуватися питання про його екстрадицію до Швеції, де йому пред'явлені звинувачення у двох згвалтуваннях.

Сам Ассанж не збирається повертатися до в'язниці - британської або шведської. "Мені довелося відсидіти якийсь час у підвалі цієї вікторіанської в'язниці, і я зрозумів, що відчувають люди, засуджені до довічного ув'язнення в одиночній камері. Звичайно, тепер мені приємно знову дихати свіжим повітрям Лондона", - заявив він.

Шведські слідчі тим часом визнають: навіть якщо Сполучене Королівство видасть засновника Wikileaks, доказів проти нього буде недостатньо.

Днями в Інтернет просочилися подробиці кримінальної справи Ассанжа. Судячи за цими матеріалами, поліція вважає свідчення "потерпілих" "непослідовними" і "підкреслено упередженими". Так що шансів опинитися в стокгольмської в'язниці у Ассанжа, мабуть, не так вже й багато.

А його подальша доля, як сказали в прокуратурі, залежить не від Швеції. І, тим більше, не від Сполучених Штатів, які особливо зацікавлені в екстрадиції і хочуть судити Джуліана Ассанжа на своїй території у відповідності зі своїм законодавством.

"Ми не можемо просто так зробити те, що хочемо, або те, чого хочуть у США. Нам, перш за все, потрібно отримати схвалення Великобританії - і тільки потім вирішувати, передамо ми Ассанжа американському слідству", - підкреслив глава слідчого комітету прокуратури Швеції Нільс Реккі.

Прем'єр-міністр Швеції Фредрік Рейнфельдт, у свою чергу, заявив, що його уряд справою Ассанжа займатися не буде. "Цим займеться суд. Треба розуміти, що ми видамо Джуліана Ассанжа американській владі, тільки якщо йому пред'являть звинувачення в таких злочинах, за які чекає смертна кара. Ассанж, як ми знаємо, ні в чому подібному не винен", - сказав Рейнфельдт.

Тим не менш прибічники Джуліана Ассанжа не схильні довіряти шведському суду. Як, втім, і владі. Вони впевнені, що зі Швеції негайно піде екстрадиція до США, де Ассанжа можуть очікувати найсуворіші заходи покарання.

Попередні слухання у справі творця скандального Wikileakes незмінно супроводжувалися масштабними акціями протесту і в Європі, і на батьківщині Ассанжа - в Австралії.

Для Інтернет-користувачів Ассанж став по-справжньому культовою фігурою. Повідомлення зі словами підтримки регулярно з'являються в Twitter. А в Лондоні біля будівлі суду незабаром можуть відбутися мітинги на захист Джуліана Ассанжа. Принаймні, його прихильники вже пообіцяли, що просто так вони свого куміра британському, шведському чи американському правосуддю не віддадуть.

Читайте також:

Ассанж погодився переїхати в "теплу" Бразилію

В інтернеті з'явилися секретні документи з кримінальної справи Ассанжа

Розкрито таємниці Ассанжа: як він добув американські секрети і прикидався жінкою

Джуліан Ассанж стане героєм художнього фільму

ВідеоУ Лондоні починаються слухання у справі Ассанжа

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: