У Лондоні введена альтернативна валюта - брікстонський фунт

У Брікстоні - південному районі Лондона – задля покращення економічної ситуації в ньому введено нову місцеву валюту. Брікстонським фунтом можна розраховуватися в магазинах на рівні з фунтами стерлінгів.

Брікстонський фунт
flickr.com
В обігу знаходяться банкноти номіналом 1, 5, 10 і 20 брікстонських фунтів
У південному Лондоні в районі Брікстон введена альтернативна валюта - брікстонський фунт.

У перші дні учасники програми і жителі району погодилися обміняти на альтернативну валюту 10 тисяч британських фунтів.

Брікстонці шикуються в черги в магазинах і кафе. У низці точок розповсюдження нові гроші швидко закінчилися, організатори ініціативи не очікували такого попиту.

Районна рада Ламбет схвалив проект. В обіг випущені банкноти номіналом 1, 5, 10 і 20 брікстонських фунтів. На купюрах зображені відомі особистості, такі як захисник навколишнього середовища Джеймс Лавлок, а також історик Сіріл Лайонел Роберт Джеймс.

Лондонці обмінюють британські фунти на брікстонські та йдуть витрачати нові гроші в місцеві магазини, причому це не тільки жителі Брікстона, але й гості з інших районів.

Наприкінці минулого тижня волонтери роздавали учасникам ініціативи стікери "Ми приймаємо до оплати брікстонські фунти". До проекту підключилися 80 підприємств. "Реакція була дуже позитивною", - каже один з організаторів Джош Райан-Коллінз, дуже багато хто цікавилися участю в цьому проекті.

Введення брікстонського фунта - це спроба підтримати місцеву економіку і зміцнити зв'язки між її суб'єктами - споживачами, виробниками і магазинами.

Нова валюта була введена благодійною організацією Transition Network, яка раніше, в 2005 році, запустила аналогічну ініціативу у місті Кінсейлі, графство Корк в Ірландії. Подібні проекти вже були реалізовані в інших англійських містах, але вперше власні гроші вводяться в окремо взятому міському районі.

За словами організаторів, довгострокова мета проекту - розвиток стійкої місцевої економіки, яка буде менше залежати від глобальних ланцюгів постачання. Наскільки це реалізоване всередині економічної системи міста, залишається тільки прогнозувати, але проект сприяє тому, щоб місцеві магазини купували товари і замовляли послуги у своїх сусідів, а споживачі ставали постійними покупцями маленьких місцевих магазинів.

Закон не забороняє друкувати свої гроші, якщо не намагатися розплачуватися цими грошима як фунтами стерлінгів.

Не всі вірять у те, що так можна чудесним чином змінити економічну ситуацію в районі, але це може поліпшити моральний настрій і відносини в спільноті.

Деякі економісти виступають проти альтернативної валюти. Вони вважають, що її введення не принесе ніякої суттєвої користі. Мова йде про те, що ви не зможете купувати товари з інших районів або з Китаю, навіть якщо вони дешевші. Це дає монопольну владу брікстонським магазинам і в довгостроковому періоді руйнує економічні стимули.

Тим не менше, використання альтернативних грошей і грошових сурогатів - досить поширена у світі практика. У США власні приватні гроші були введені в обіг в Каліфорнії, Вісконсін, Орегоні, Пенсільванії, Мічігані і Массачусетсі.

Дані досліджень показують, що коли в економіці відбувається спад, місцеві спільноти переходять на бартерні схеми розрахунків. Іншими словами, коли грошей не вистачає, виникає думка випустити свої.

Читайте також:

ООН пропонує замінити долар новою глобальною валютою

У Зімбабве за проїзд в маршрутці розраховуються солодощами

Долар залишиться головною резервною валютою світу

Мєдвєдєву подарували зразок нової світової валюти
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: