У Лондоні заговорили про санкції проти Путіна через справу Литвиненка

У Лондоні заговорили про санкції проти Путіна через справу Литвиненка

У Лондоні заговорили про санкції проти Путіна через справу Литвиненка

Звіт про вбивство Литвиненка може остаточно зіпсувати репутацію Путіна

Політикум дуже жорстко коментує причетність російського президента до вбивства екс-агента ФСБ.

Суддя високого суду Лондона Роберт Оуен зачитав результати розслідування у справі про вбивство колишнього працівника ФСБ РФ Олександра Литвиненка. На кожній другій сторінці 329-сторінкового звіту фігурує прізвище президента Росії Володимира Путіна, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Операція ФСБ з метою вбити містера Литвиненка була, можливо, схвалена містером Патрушевим – тодішнім головою ФСБ, а також президентом Путіним", - заявив суддя-доповідач.

Вдова росіянина каже, що радіє з того, що висновки слідства збіглися з думкою самого Литвиненка щодо замовників його вбивства, котру він встиг висловити перед смертю. Жінка закликала владу Великої Британії до запровадження санкцій проти вбивці свого чоловіка.

"Я закликаю до економічних санкцій та заборони в'їзду тим, хто причетний до вбивства, зокрема Патрушева та Путіна. Недопустимо, що прем'єр-міністр не зробить нічого, зважаючи на небезпечні знахідки містера Оуена", - заявила Марина Литвиненко.

Володимир Путін міг особисто дати згоду на вбивство Олександра Литвиненка

Володимир Путін міг особисто дати згоду на вбивство Олександра Литвиненка

Сам керівник уряду Великої Британії про санкції поки що нічого не сказав. Однак уже встиг назвати причетність Росії, члена радбезу ООН, до отруєння людини полонієм – неприпустимою.

Міністр внутрішніх справ Тереза Мей вже заявила, що відомство вдасться до відповідних заходів. Британське МЗС за підсумками доповіді викликало на розмову російського посла.

Той назвав висновки суду провокацією і політично заангажованою справою проти Росії. Таку ж риторику використовують і в Москві.

Нагадаємо, Литвиненко помер від отруєння полонієм 23 листопада 2006 року. Як було встановлено, 1 листопада він зустрічався з Луговим і Ковтуном в готелі Millenium, на зустрічі пив чай, який, імовірно, і був отруєний.

Литвиненко отримав політичний притулок у Великобританії в 2001 році, до цього він піддавався переслідуванню з боку російських правоохоронних органів. Перебуваючи у Європі, колишній службовець ФСБ неодноразово критикував російську владу і президента Володимира Путіна.

У день оприлюднення звіту вдова вбитого співробітника ФСБ Олександра Литвиненка Марина закликала владу Великобританії ввести санкції проти президента РФ Володимира Путіна.

Водночас представник МЗС Росії Марія Захарова заявила про те, що підсумкова доповідь щодо винних у вбивстві Литвиненка є заангажованою

У зовнішньополітичному відомстві Великої Британії вирішили викликати посла РФ Олександра Яковенка через можливу причетність російської влади до злочину.

Кореспондент ТСН Анастасія Боринець

Повʼязані теми:

Наступна публікація