У Лондоні зведуть вежу імені Лакшмі Міттала, вищу за статую Свободи

До Олімпіади-2012 в Лондоні збудують гігантську скульптуру зі сталі, яка отримає ім'я свого спонсора, сталевого магната Лакшмі Міттала.

До Олімпіади 2012 року в Лондоні зведуть вежу "Орбіта" заввишки 115 метрів. Британські журналісти вже охрестили споруду "нашою відповіддю Ейфелю".

Гігантську скульптуру зі сталевих ліній, які переплітатимуться, створить один з найвідоміших сучасних художників Великобританії Аніш Капур.

Хоча вежа в Лондоні буде майже втричі нижчою, ніж знаменита Ейфелева вежа в Парижі, але все-таки вищою, аніж американська статуя Свободи. "Орбіта" буде встановлена в Олімпійському парку в районі Стратфорд на сході міста. Архітектор пообіцяв, що з оглядового майданчика буде відкриватися чудовий вид на Лондон.

Олімпійський об'єкт коштуватиме 19,1 мільйона фунтів. З них 16 мільйонів виділить спонсор, сталевий магнат Лакшмі Міттал, найбагатший громадянин Великобританії. Він також постачатиме сталь – матеріал для скульптури, тож вежа носитиме його ім'я.

"Дехто, напевне, вважає, що ми з'їхали з глузду, якщо в кризові часи вирішуємо будувати найвеличніший витвір мистецтва у Великобританії. Але ми вважаємо, що Олімпік-парку необхідна пам'ятка, яка буде викликати цікавість як у лондонців, так і у туристів", - сказав мер Лондона Борис Джонсон.

Читайте також:

Найвищий хмарочос у світі не витримав напливу туристів

Архітектори спроектували перший підводний хмарочос - "водочос"

В Україні до 9 травня з’явиться пам’ятник Сталіну

На аукціоні в Парижі продали 8 метрів Ейфелевої вежі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: