У людей немає імунітету до свинячого грипу

Науковці попереджають, що новий різновид грипу, який спалахнув в Мексиці, може забрати пальму першості в пташиного.

У людей немає імунітету до вірусу свинячого грипу, що уразив більше тисячі людей в Мексиці. Про це заявив директор НДІ грипу, керівник Центру по грипу ВОЗ у Санкт-Петербурзі Олег Кисельов.

Він відзначив, що вірус типа H1N1 циркулює як в людській, так і свинячої популяції, проте, мабуть, Мексика зіткнулася з його гібридом.

"Йде взаємодія на рівні генетичного апарату цих вірусів, внаслідок чого з'являються нові антигенні властивості, вірус, до якого у нас немає ознак імунітету, хоча він і відноситься до підтипу H1N1", - сказав учений.

За словами Кисельова, новий вірус може "забрати пальму першості" у вірусу грипу Н5N1 ("пташиний грип), який забрав життя вже більше 400 людей, в основному, в країнах Азії і Африці.

"Цей вірус претендує на місце реального пандемічного лідера, тобто Н5N1 повинен поступитися місцем H1N1, який дуже патогенний і здатний сьогодні передаватися від людини до людини", - сказав Кисельов.

Кисельов відзначив, що не дивлячись на схожість ситуації з передумовами, які привели до епідемії "іспанки" в 1918 році, є ряд чинників, які дозволяють сподіватися на позитивний результат. По-перше, влада Мексики вжила серйозні протиепідемічні заходи: населення носить маски, хворі ізольовані.

Крім того, нагадав учений, каталізатором глобальної епідемії на початку XX століття стала Перша світова війна.

"Слава богу, зараз немає ніяких глобальних подій, які викликали б величезні міграційні процеси, немає скупченості людей в армійських бараках, як було під час Першої світової", - сказав Кисельов.

В Росії прем'єр-міністром Володимиром Путіним вже підписано розпорядження про створення урядової комісії по запобіганню розповсюдженню свинячого грипу.

В той же час, Україна на розповсюдження небезпечного вірусу поки не відреагувала. Так, в аеропорту Бориспіль поки не вжиті превентивні заходи по перевірці авіапасажирів, що прилітають із США і Мексики на предмет виявлення заражених свинячим грипом.

Мексиканська влада офіційно підтвердила факт смерті 20 людей від захворювання свинячим грипом, причина інших летальних випадків поки не встановлена. Всього захворіли більше тисячі людей. Голова Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВОЗ) Маргарет Чен заявила, що спалах захворювання в Мексиці має "потенціал пандемії".

Як повідомлялося, свинячий грип вже досяг Європи та Океанії. У Великобританії член екіпажа літака, що виконував рейс з Мехіко до Лондона, був госпіталізований з симптомами свинячого грипу. Крім того з підозрою на свинячий грип була госпіталізована група з 22 студентів коледжу в Новій Зеландії, що повернулися з Мексики.

Читайте також:

Свинячий грип досяг Європи

Від свинячого грипу в Мексиці загинула 81 людина. Влада заявляє про 20 жертв

Американські військові загубили небезпечний вірус

У російському потязі померла китаянка. Підозрюють атипову пневмонію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: