У людей після одужання від COVID-19 можуть залишатися негаразди зі здоров’ям: що виявили медики

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Пацієнти можуть займатися кардіотренуваннями, щоб поліпшити ситуацію.

Навіть у тих, хто повністю одужав від нової коронавірусної інфекції, може залишитися істотно знижена функція легень.

Це виявили медики з Управління лікарні Гонконгу після спостереження за першою хвилею пацієнтів, виписаних після інфікування COVID-19, пише Business Insider.

Лікарі протестували невелику групу людей – 12 осіб. У двох-трьох з них були помітні зміни в життєвій ємності легень.

"Вони задихаються, якщо пришвидшують ходу", - сказав провідний експерт з інфекційних захворювань Овен Цанг Так-ін. Медик додав, що після одужання може спостерігатися зменшення функції легень на 20-30%.

Водночас він зазначив, що пацієнти можуть займатися кардіотренуваннями, як-от плаванням, щоб поліпшити ситуацію і відновити здоров’я легень.

Наголошується, що поки що зарано визначати віддалені наслідки хвороби, втім сканування показало, що у дев'яти пацієнтів з цієї групи в легенях «виявили паттерни типу "матового скла», що свідчить про пошкодження".

Симптоми коронавірусної інфекції інфографіка
ТСН.ua

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 438 відео Коронавірус в Україні

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараженння на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Коронавірус в Україні

Залиште свій коментар

Вибір редакції