У М'янмі почалися перші за 20 років парламентські вибори

У неділю розпочалися парламентські вибори у М'янмі. У країні зареєстровано 29 мільйонів виборців, відкрито 40 тисяч ділянок.

У М'янмі в неділю, 7 листопада, почалися парламентські вибори - вперше за 20 років. У країні зареєстровано 29 мільйонів виборців, відкрито 40 тисяч ділянок.

Військова хунта, яка править М'янмою, стверджує, що вибори ознаменують собою перехід країни до громадянської демократичної форми правління. Однак, як зазначає BBC News, опозиція ставиться до голосування скептично. Опозиціонери стверджують, що хунта залякує виборців і примушує їх голосувати за своїх кандидатів, погрожуючи втратою роботи.

Зокрема, Національна ліга за демократію (НЛД), яку очолює лауреат Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжі, бойкотувала вибори.

Закордонним спостерігачам та журналістам стежити за ходом голосування не дозволили.

Відомо також, що в серпні 2010 року 15 членів хунти подали у відставку, щоб, ставши цивільними особами, виставити свої кандидатури на виборах.

Під час попередніх парламентських виборів, які пройшли в М'янмі в 1990 році, перемогу здобула НЛД, проте хунта не визнала результати голосування і не допустила партію до влади, а пізніше посадила її лідера під домашній арешт.

Аун Сан Су Чжі провела під домашнім арештом в цілому 15 років і залишається під ним в даний час.

Раніше у країні у відставку пішли 15 високопоставлених військових, включаючи генерала Тхуру Шве Манна, який вважався третьою людиною в правлячій хунті в М'янмі. Таке рішення було викликане бажанням відставних військових виставити свої кандидатури на майбутніх виборах.

Як повідомлялося, напередодні виборів масштабна комп'ютерна атака залишила М'янму без інтернету. Існували думки, що таким чином намагаються обмежити потік новин до країни.

Нагадаємо, М'янма потрапила у "чорний список" десяти найбільш "вільних" країн та регіонів, що був складений Freedom House.

Читайте також:

Напередодні виборів М'янма піддалася масштабній комп'ютернй атаці

15 членів військової хунти М'янми пішли у відставку

З'явилися документальні підтвердження, що М'янма намагається створити ядерну зброю

ВідеоУ М'янмі відбулися перші за 20 років парламентські вибори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: