У М’янмі помилували двох журналістів Reuters, які провели у в’язниці майже два роки

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вони писали про конфлікт навколо рохінджа.

Президент М’янми Він М’їн помилував двох журналістів Reuters Ва Лона та К’яу Со О, які провели у в’язниці майже два роки.

Про це повідомляє Associated Press.

Зазначається, що президент видав ордер на помилування понад шести тисяч в’язнів, серед яких опинилися і журналісти.

"Ми надзвичайно раді, що М'янма випустила наших сміливих репортерів Ва Лона і К’яу Со О. Від часу їхнього арешту минуло 511 днів, тому вони стали символом важливості свободи преси в усьому світі. Ми вітаємо їх повернення", - йдеться в заяві головного редактора Reuters Стівена Адлера.

Обидва журналісти отримали Пулітцерівську премію 2019 року у категорії "Міжнародне репортерство" за висвітлення подій у М’янмі навколо народу рохінджа, за що і були відправлені до в’язниці.

Їх спіймали 12 грудня 2017 року одразу після того, як двоє поліцейських передали їм певні документи в одному з ресторанів міста Янгон. Правоохоронці звинуватили їх в отриманні та розголошенні державної таємниці, однак самі журналісти своєї вини не визнали. Згодом їх засудили до семи років ув’язнення.

Ва Лон та К'яу Со О працювали на агентство Reuters від 2016 року (К’яу Со О – від 2017). Вони висвітлювали низку тем як М’янми, так і Південно-Західної Азії. Саме вони привернули увагу до ситуації з мусульманським народом рохінджа в країні від серпня 2017 року та масових репресіях, які вчинила проти них армія країни.

Нагадаємо, конфлікт між М’янмою та народом рохінджа загострився після того, як наприкінці серпня 2017 року група бойовиків вчинила кілька нападів на поліцейських. У відповідь військові почали масштабну операцію в штаті Ракхайн, де компактно мешкала нацменшина. 6700 рохінджа убили у М'янмі лише за перший місяць після початку операції проти них.

Залиште свій коментар

Вибір редакції