У М'янмі розпустили хунту, яка правила країною 50 років

Експерти вважають, що реальна влада в М'янмі все ще залишається в руках 78-річного Тана Шві, військового диктатора, який керує країною з 1992 року.

У М'янмі 30 березня була офіційно розформована військова хунта, що управляла країною майже 50 років. Влада була передана цивільному уряду.

Як повідомляється, інавгурація нового уряду відбулася за закритими дверима, про неї було оголошено після завершення церемонії. Кабінет міністрів очолив президент країни Тейн Сейн.

Натомість, експерти вважають, що, незважаючи на розпуск хунти, реальна влада в М'янмі все ще залишається в руках 78-річного Тана Шві, військового диктатора, який керує країною з 1992 року.

7 листопада 2010 в М'янмі (колишня Бірма) відбулися перші за 20 років загальні парламентські вибори. Підсумки голосування не змінили розстановку сил у країні і забезпечили збереження влади правлячої з 1962 року військової хунти, яка зайняла майже 77% всіх місць у парламенті.

Державні ЗМІ оголосили переможцем пов'язану з хунтою партію "Союз солідарності та розвитку". Діюча влада заявляла, що голосування допоможе перейти від військової диктатури до демократії, проте опозиція назвала вибори "грандіозною фальсифікацією". Західні уряди і правозахисники не визнали вибори ні вільними, ні справедливими.

У листопаді 2010 хунта випустила на свободу 65-річну Аун Сан Су Чжі - лідера демократичної опозиції країни. Жінка залишалася під арештом більшу частину з останніх 20 років. Вона опинилася на волі через шість днів після того, як у Бірмі відбулися перші за два десятиліття парламентські вибори.

На загальному голосуванні в 1990 році переконливу перемогу здобула партія Аун Сан Су Чжі "Національна ліга за демократію". Однак тоді військові не допустили НЛД до влади і заарештували її лідера.

Читайте також:

Лідер опозиції М'янми Аун Сан Су Чжі після арешту зустрінеться з главою хунти

У М'янмі почалися перші за 20 років парламентські вибори

Напередодні виборів М'янма піддалася масштабній комп'ютернй атаці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: