У М'янмі затримано 3000 людей

Влада М’янми заявила в середу про затримку близько 3 тисяч людей у зв'язку з участю в мирних антиурядових виступах.

Влада М’янми заявила в середу про затримку близько 3 тисяч людей у зв'язку з участю в мирних антиурядових виступах, передає агенція Associated Press.

Офіційну заяву опубліковано на першій сторінці державної газети The New Light of Myanmar. За даними влади, загалом від початку заворушень було затримано 2 927 осіб, і ще близько 500 залишаються під арештом.

"Тих, хто керував, був залучений до заворушень, що відбулися у вересні, та підтримував їх, було викликано й допитано. Деяких досі викликають на допит, і тих, кого слід відпустити, відпустять", - ідеться в заяві.

Згідно з повідомленням, від усіх затриманих перед звільненням вимагали дати підписку, проте її зміст не повідомляють.

При цьому самі опозиціонери стверджують, що з них брали письмову обіцянку не брати участь у акціях протесту і не підтримувати демократичний рух.

Приводом для масових заворушень, що почалися в М'янмі 19 серпня, стало дворазове підвищення цін на паливо. Протестувальники, крім поліпшення соціально-економічних умов у країні, вимагали проведення демократичних реформ, а також звільнення з-під домашнього арешту лідера Національної ліги за демократію, лауреата Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чи.

За офіційними даними, під час хвилювань загинуло десятеро осіб, проте опозиціонери заявляють, що кількість жертв перевищує 200. Крім того, за їхніми даними, влада затримала близько 6 тисяч осіб, серед яких кількасот ченців, що очолювали акції протесту.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: