Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Мадриді почався суд над російською мафією: у справі фігурують депутат Держдуми з дружиною

Колишній російський розвідник Олександр Литвиненко, убитий полонієм, допомагав у розслідуванні.

У Мадриді почався судовий процес над російською мафією: депутата Держдуми від "Єдиної Росії" Владислава Рєзніка та ще 17 людей звинувачують у відмиванні грошей для російського злочинного угруповання.

Про це повідомляє BBC Україна.

Ймовірні очільники злочинного угруповання - Геннадій Петров та Олексій Малишев - досі перебувають на свободі, як вважається - у Росії. Стверджується, що деякі з підозрюваних мають зв'язки з російським урядом.

Рєзнік прибув на суд і заявив, що доведе свою невинуватість. Його дружина Діана Гіндін також перебуває у суді серед звинувачених.

На лаві підсудних опинилися п'ять іспанців, яких звинувачують у допомозі російським злочинцям. Серед них - Антоніо де Фортуні, звинувачений у створенні непрозорої бізнес-мережі, яка надсилала гроші мафії на офшорні рахунки.

Відмивання грошей російськими злочинцями в Іспанії почалося в 1990-х роках, коли багаті росіяни почали купувати розкішні вілли на Коста-дель-Соль та Балеарських островах.

Іспанські прокурори вважають, що більш ніж 50 млн євро російської мафії відмила так звана банда "Тамбовська-Малишевська", що базується в Санкт-Петербурзі.

2008 року іспанська поліція провела "Операцію Трійка" і заарештувала 20 підозрюваних у приналежності до російської мафії. За 10 років ця справа дійшла до національного кримінального суду Іспанії.

Прокуратура вимагає для більшості підозрюваних ув'язнення на п'ять з половиною років та накладення штрафів, які можуть перевищити 100 млн євро.

Звинувачення збоку прокуратури базуються частково на перехопленнях телефонних розмов, які відбувалися між підозрюваними та босами мафії.

Один з підозрюваних, Михайло Ребо, уклав угоду з прокурорами. Він визнав себе винним в обмін на дворічний строк у в'язниці та штраф у розмірі 1,6 млн євро.

Ймовірний очільник банди Геннадій Петров був заарештований під час поліцейської облави 2008 року, але пізніше втік до Росії.

Згідно зі звинуваченням, його банда "явно спромоглася проникнути всередину державного апарату" та "має зв'язки з російською економічною, політичною, судовою та поліційною владою".

Вважається, що у Росії банда виконувала вбивства на замовлення, торгувала зброєю та наркотиками, займалася рекетом та підробкою грошей.

Колишній російський розвідник Олександр Литвиненко, убитий у Лондоні радіоактивним полонієм-210 у 2006 році, допомагав іспанським чиновникам розслідувати діяльність російської мафії.

Раніше в листопаді у Нью-Йорку поліція заарештувала вісьмох вихідців з СРСР і одного американця, яких звинуватили у зв'язках з російською мафією, а також в організованій злочинній діяльності, домаганнях, лихварстві, утриманні підпільних казино і, крім того, в зберіганні й продажу марихуани.

Залиште свій коментар

Вибір редакції