У Мадриді відбулася кліматична конференція ООН. Екологічні організації різко розкритикували її

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Країни не досягли прориву щодо політики захисту клімату.

25-та міжнародна конференція ООН з питань змін клімату (COP25) у Мадриді завершилася з мінімальними результатами.

Згідно з оприлюдненим у неділю, 15 грудня, підсумковим комюніке, 200 країн - учасниць саміту визнають необхідність збільшення зусиль, спрямованих на захист клімату та обмеження обсягів шкідливих викидів.

Таким чином учасники зустрічі підтвердили ухвалений раніше під час Паризького кліматичного саміту план дій. Згідно з цим планом, з наступного року країни-учасниці Кліматичної угоди мають посилити свої дії з метою захисту клімату, наголошують в уряді Іспанії, як передає агенція новин epd.

Натомість сподівання країн, що розвиваються, та острівних країн на створення міжнародного фонду для боротьби з наслідками кліматичних змін, що вже сталися, так і залишилися сподіваннями, передає AFP. Так само не вдалося домовитися щодо остаточних положень статті 6-ї Паризької кліматичної угоди. Тож механізми втілення цієї угоди й досі залишаються неповними, зазначають оглядачі.

Науковці та поборники захисту клімату критикують відсутність конкретних домовленостей за конференції. Під час заходу майже 200 країн - учасниць саміту лише визнали необхідність збільшення зусиль, спрямованих на захист клімату та обмеження обсягів шкідливих викидів.

Розчарування результатами конференції висловив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш. За його словами, міжнародна спільнота не показала належного честолюбства щодо поборення кліматичної кризи. "Однак ми не повинні здаватись. І я не здамся", - написав генсек ООН у Twitter.

Речник міжнародної екологічної організації Greenpeace заявив, що "конференція стала нападом на серце Паризької угоди". Її результати зраджують всіх людей, які давно страждають від наслідків кліматичної кризи та закликають до швидкого прогресу, наголосив він.

Своєю чергою, у Всесвітньому фонді дикої природи (WWF) охарактеризували рішення учасників COP25, як "моторошний помилковий старт" у вирішальному 2020 році. Тепер важливо, щоб Євросоюз значно збільшив свій внесок у захист клімату та дозволив "іскрі запалити інших", заявив директор WWF з кліматичних питань Міхаель Шефер.

В гуманітарній організації Brot für die Welt наголосили, що розвинені країни, які відмовляють найбіднішим країнам у фінансовій допомозі для боротьби з наслідками змін клімату, є "вкрай безвідповідальними, егоїстичними та недалекозорими". Без додаткової допомоги кліматична криза стане великим ризиком для життя бідних верств населення в південних частинах світу. Це, своєю чергою, призведе до посилення конфліктів та збільшення кількості біженців.

Зазначимо, останнім часом інформаційний простір сповнений різноманітними апокаліптичними передбаченнями щодо майбутнього людства та згубних наслідків кліматичних змін – починаючи від того, що їжі стане замало, до неминучого затоплення міст унаслідок збільшення рівня моря та повалення людської цивілізації. Що не так з більшістю прогнозів про зміни клімату та які з них правдиві - читайте у матеріалі ТСН.ua.

Відео У Мадриді оголосили кліматичні підсумки року від ООН

2019 рік завершує найтепліше десятиліття за всю історію спостережень. А сам рік, що минає стане 2-м або 3-м найспекотнішим для нашої планети після 2016 року. Такі кліматичні підсумки року від ООН стали відомі під час саміту у Мадриді. Наголосивши, що екстремальні погодні явища у вигляді посухи, повеней, ураганів вже стали причиною голоду та великих вимушених переселень людей.  

У Мадриді оголосили кліматичні підсумки року від ООН

Вибір редакції