У МАГАТЕ заявили, що ядерна програма КНДР нарощує потужності і вже увійшла в нову фазу

Також були висловлені сумніви щодо можливості дипломатичного рішення цієї ситуації.

Протягом останніх двох років на фоні глобальних протиріч у сфері ядерної програми КНДР Північна Корея вдвічі активізувала збагачення урану та збільшила ядерні потужності. Про це заявив голова Міжнародного агентства з атомної енергетики (МАГАТЕ) Юкія Амано, повідомляє AFP.

"Ситуація дуже погана... і увійшла в нову фазу. Всі ознаки вказують на те, що Північна Корея домагається прогресу, який вони проголосили", - сказав Амано.

Також, очільник МАГАТЕ висловив сумніви щодо можливості дипломатичного рішення цієї ситуації і заявив, що Пхеньян швидко розширив свої можливості для збагачення урану і виробництва плутонію в останні роки.

Нагадаємо, 19 березня Північна Корея провела наземні тестування нового типу ракетного двигуна, який північнокорейський лідер Кім Чен Ин назвав "революційним проривом для космічної програми країни".

У зв'язку з цим, держсекретар США Рекс Тіллерсон наголосив, що якщо КНДР загрожуватиме американським чи південно-корейським військам, Штати триматимуть на столі воєнну відповідь. Своєю чергою, північнокорейські дипломати заявили, що вони готові до війни.

Варто зазначити, що у зв'язку із нарощуванням ядерного потенціалу, адміністрація президента США Дональда Трампа роздумує над введенням санкцій проти КНДР, які відріжуть країну від глобальної фінансової системи. Санкції стануть частиною багатостороннього підходу, який втілюватиметься через посилення економічного і дипломатичного тиску, особливо щодо китайських банків і фірм, які займаються бізнесом з Північною Кореєю.

ВідеоДипломати Північної Кореї різко відповіли на застереження Держсекретаря США

Залиште свій коментар