У Македонії призначили референдум про зміну назви країни та вступу до НАТО і ЄС

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Представники опозиції не брали участі в голосуванні.

Парламент Македонії призначив на 30 вересня референдум щодо питання членства країни в НАТО і ЄС, а також щодо угоди з Грецією про перейменування колишньої югославської республіки на Північну Македонію.

У понеділок, 30 липня, пропозицію проведення референдуму підтримали 68 із 120 депутатів македонського парламенту. Представники опозиції не брали участі в голосуванні і взагалі були відсутніми на засіданні.

Нагадаємо, що 17 червня уряди Греції та Македонії домовилися щодо нової назви колишньої балканської республіки. Після підписання угоди у столиці Македонії пройшли акції протесту.

Незважаючи на це, 20 червня македонський парламент ратифікував угоду про зміну назви країни, а 5 липня парламент подолав вето президента Гьорге Іванова, який виступив проти угоди з Грецією. Після підписання угоди між двома країнами НАТО направив Македонії запрошення розпочати переговори про вступ до альянсу.

ВідеоУ македонській столиці Скоп’є протестували через перейменування країни

Проти можливих змін вже виступив і президент країни, пообіцяв перейменування блокувати. Хоча раніше про це домовилися прем’єр-міністри Греції та Македонії. Прем’єр колишньої Югославської республіки заявив, що держава має називатиметься "Республіка Північна Македонія". В Афінах вважають, що назва "Македонія" належить одній із їхніх північних провінцій, а сусіди назву нібито просто вкрали. 

У македонській столиці Скоп’є протестували через перейменування країни

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції