Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Влада балканської країни пропонує три нові назви.

У столиці Македонії Скоп'є в неділю, 4 березня, відбулися масові акції за збереження нинішньої назви цієї балканської країни. Тисячі людей вийшли на вулиці столиці, розмахуючи прапорами Македонії та скандуючи: "Ми - македонці".

Так вони намагалися продемонструвати свою незгоду з планами уряду внести зміни до назви країни, передає інформагенція Reuters.

На початку лютого цього року керівництво Македонії заявило про готовність владнати міжнародну суперечку з Грецією щодо назви колишньої югославської республіки. Тоді прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв говорив про "географічне уточнення в назві".

Тоді ж у дипломатичних колах стверджували, що як можливі варіанти нової назви країни розглядаються Північна Македонія, Нова Македонія чи Верхня Македонія.

Масові акції на початку цього року відбувалися і в Греції, зокрема, сотні тисяч людей вийшли в Афінах на демонстрацію за виняткове право Греції на назву "Македонія". ООН намагається налагодити діалог між Афінами та Скоп'є. Нинішній уряд Македонії прагне членства країни в ЄС та НАТО, однак Греція блокує діалог щодо цього.

ВідеоУ Греції люди влаштували масові протести через Македонію

Тисячі людей з усієї країни зібралися у центрі Афін, аби переконати уряд не йти на компроміс із сусідньою країною щодо її назви. Суперечка виникла із Македонією після розпаду колишньої Югославії. Греки певні, їхні сусіди назву вкрали, адже саме таке ім’я носить їхня північна провінція. Македонська влада усі звинувачення заперечує. Лідери обох країн вже начебто домовилися залишити однойменні назви країни та регіону.

У Греції люди влаштували масові протести через Македонію

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції