Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Македонії визначилися з новою назвою країни

Прем'єр-міністр повідомив, що в країні організують референдум щодо питання перейменування.

Прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв заявив, що компромісним варіантом перейменування країни стала назва Республіка Ілінденська Македонія.

Він зазначив, що вже обговорив нову назву зі своїм грецьким колегою Алексісом Ціпрасом, передає The Washington Post.

"Республіка Ілінденська Македонія є можливим компромісом, по-англійськи - Republic of Ilinden Macedonia, албанською - Republika Ilindenase e Maqedonisё", - заявив Заєв.

Прем'єр-міністр повідомив, що в країні організують референдум щодо питання перейменування.

Нагадаємо, в березні у столиці Македонії Скоп'є тисячі людей вийшли на акцію протесту проти можливої зміни назви країни.

Міждержавна суперечка щодо назви країни триває від 1991 року, коли одна з республік колишньої Югославії стала незалежною державою Македонією. Таку ж назву має регіон Греції, що межує з новою державою.

З 2005 року Греція блокує вступ Македонії до НАТО і Євросоюзу, оскільки не хоче, щоб якась країна носила назви грецького регіону. 

Зараз триває процес із залагодження міждержавної суперечки. До пошуку компромісу долучилася й ООН. Представник ООН Метью Німец повідомляв, що серед п'яти варіантів нової назви були "Північна Македонія" та "Нова Македонія". Усі варіанти містять слово "Македонія". У Греції їх назвали недопустимими компромісами.

Залиште свій коментар

Вибір редакції