Мєдвєдєв не хоче літати на українському літаку

Російський президент вибирає літак - серед претендентів Ту-334, SuperJet і український Ан-148.

Російсько-український літак Ан-148 викликав сумніви у авіазагону управління справами російського президента. Ця установа приступить до вибору регіонального літака для перевезень перших осіб держави. 

Причиною сумнівів в Ан-148 став розробник, а саме – Авіаційний науково-технічний комплекс ім. Антонова (Україна). Він передав проектний-конструкторську документацію на серійний випуск Ан-148 Воронезькому авіазаводу.

У 2009 році повинні бути побудовані чотири лайнери, в 2010-му - дев'ять, а з 2012 року їх випускатимуть по 36 штук. На сьогоднішній день замовниками лайнера є ГТК "Росія", яка купить шість Ан-148-100В, авіакомпанія "Політ" (10 штук), "Московія" (10 штук), Cubana de Aviacion і "Аеросвіт". Пайова участь російських підприємств у вартості Ан-148 складає 69%.

Загалом в тендері на постачання шести лайнерів братимуть участь Ту-334, SuperJet і український літак Ан-148.

Літак Ан-148, як і SuperJet, має ще один істотний недолік - в цих лайнерах велика частка імпортних комплектуючих. У SuperJet їх до 80%. У контрольного управління адміністрації президента вже були претензії до даного лайнера.

За даними представника Об'єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) Костянтина Лантратова, до 1 травня корпорація спільно з Мінпромом повинна подати до адміністрації президента матеріали щодо усіх відібраних літаків.

"Ту-334 ми позиціонуємо як літак для російських державних замовників. Цей лайнер має найбільший діаметр фюзеляжу, в ньому можна створити зручний для роботи і відпочинку салон", - говорив раніше президент ОАК Олексій Федоров. Проте, не дивлячись на те що для даного лайнера була визначена власна ніша, на цей літак до цих пір нема жодного замовлення.

У 2007 році управління справами президента вибрало Ту-334. Проте потім через проблеми із запуском Ту-334 в серійне виробництво це рішення було переглянуте.
На сьогоднішній день для перевезення як президента, так і керівних співробітників, використовуються літаки Ту-134 і Мул-96-300.

 

Читайте також:

Ющенко і Тимошенко погодилися повертатися додому одним літаком

НАТО перевіряє українські кораблі

Терорист захопив пасажирський літак на Ямайці

Загадковий радник в оточенні Юлії Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: