У Мексиканській затоці вдалося відкачати 6000 барелів нафти

Найближчим часом відповідальна за витік компанія ВР намагатиметься збільшити обсяг видобутої з пошкодженої свердловини нафти.

За першу добу роботи захисного куполу на місці витоку нафти в Мексиканській затоці вдалося зібрати близько 6 тисяч барелів нафтопродуктів. Про це 6 червня заявила Берегова охорона США.

За словами адмірала Теда Аллена, який очолює операцію уряду США з ліквідації розливу нафти в Мексиканській затоці, найближчим часом відповідальна за витік компанія ВР намагатиметься збільшити обсяг видобутої з пошкодженої свердловини нафти. Свердловина була здатна давати до 19 тисяч барелів щодня (за даними деяких видань - до 25 тисяч барелів).

3 червня інженери ВР встановили на морську колону, з якої відбувається розлив нафти, захисний купол, який 5 червня почав збирати нафту. Нафтопродукти надходять на спеціально обладнаний танкер, що знаходиться над місцем витоку. Спочатку передбачалося, що в день можна буде відкачувати близько 1 тисячі барелів.

Нагадаємо, витік нафти в Мексиканській затоці почався 22 квітня після аварії на буровій платформі Deepwater Horizon, що належала компанії ВР. Після дводенної пожежі, жертвами якого стали 11 осіб, платформа затонула. У результаті розливу, визнаного найбільшим в історії США, утворилася нафтова пляма, яка незабаром досягла берегів штату Луїзіана. Тут і в декількох сусідніх штатах було введено надзвичайний стан.

Відповідальність за аварію і зобов'язання з ліквідації наслідків витоку ВР взяла на себе. Фахівці компанії намагалися накрити пошкоджену свердловину куполом і закачати в місце витоку цемент. Однак протягом півтора місяців спроби BP ліквідувати або обмежити витік залишалися безрезультатними.

Остання ідея інженерів компанії полягала в тому, щоб за допомогою дистанційно керованого підводного човна розрізати трубу, по якій з свердловини надходить нафта, закрити її куполом-заглушкою і спробувати почати відкачування нафтопродуктів.

Читайте також:

Захисний купол у Мексиканській затоці почав збирати нафту

В США визнали безпорадність армії в боротьбі з розливом нафти

На місце витоку нафти в Мексиканській затоці встановили заглушку

ВідеоНафтовий витік в Мексиканській затоці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: