У Мексиканській затоці з'явилася "мертва зона"

Фахівці виявили недалеко від місця екологічної катастрофи в Мексиканській затоці "мертву зону".

У Мексиканській затоці на величезній площі всього в 56 кілометрах від бурової установки, де стався витік нафти, загинули всі представники морської флори і фауни.

Вчені поки не можуть зрозуміти, через що вимерли тварини та рослини. Чи стало це наслідком техногенної катастрофи або ж "мертва зона" з'явилася природним чином.

"У мене не викликає сумнівів, що розлилася нафта, так само як і продукти її розпаду, завдають шкоди цілим колоніям морських мешканців", - заявив учений Університету штату Луїзіана Ед Овертон.

Емма Хіккерсон, дослідник з Національного управління з вивчення і освоєння океану і атмосфери, говорить: "Насправді, виникнення цього явища міг сприяти цілий ряд факторів, включаючи температуру води і кількість солі в ній".

Нагадаємо, що аварія на платформі "Діпвотер Хорайзен", яка призвела до найбільшої в історії Штатів техногенної катастрофи, відбулася у квітні. У результаті вибуху загинули 11 людей. У води Мексиканської затоки витекло майже 5 мільйонів барелів нафти. Зупинили витік тільки в серпні.

Компанія BP створила спеціальний фонд у розмірі 20 мільярдів доларів, з якого буде погашатися збиток за позовами, поданими проти неї у зв'язку з аварією в Мексиканській затоці.

Читайте також:

Витік нафти в Мексиканській затоці остаточно зупинений

BP продовжить бурити свердловину у Мексиканській затоці

Катастрофа у Мексиканській затоці стала для американців "нафтовим Чорнобилем.

BP витратила 2,65 млрд доларів на ліквідацію розливу нафти в Мексиканській затоці

ВідеоУ Мексиканській затоці з'явилася "мертва зона"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: