У Мексиканській затоці зібрано понад 80% нафти

За інформацією влади США, зібрано 80 відсотків нафти у Мексиканській затоці. Проте експерти стверджують, що на глибині, як і раніше залишаються великі скупчення "чорного золота".

У водах Мексиканської затоки зібрано вже близько 80 відсотків нафти, що потрапила туди в результаті аварії на буровій платформі компанії ВР.

В основному, стверджують експерти, нафта зібрана з поверхні води, проте на глибині, як і раніше залишаються великі скупчення "чорного золота". Причому, за даними океанологів з Університету Південної Флориди, саме ці скупчення найбільше забруднюють води затоки і виділяють токсини, створюючи найбільшу загрозу для морських мешканців.

"У першу чергу виділення нафтою токсинів, що залягають на глибині, негативно позначаються на планктоні", - зазначив мікробіолог Джон Пол. "Це, у свою чергу, неминуче завдасть шкоди всім живим істотам, які їм харчуються", - додав він.

Разом з тим, згідно з даними фахівців, в виловлених в останні дні у водах Мексиканської затоки креветках не було виявлено шкідливих речовин. "Всі креветки придатні для вживання в їжу", - стверджує вчений з Університету штату Джорджія Чак Хопкінсон.

Ця новина дозволила з полегшенням зітхнути жителям прибережних південних штатів, так як після аварії фахівці побоювалися, що виловлена тут риба, а також інші морепродукти будуть утримувати велику кількість токсинів.

Це, у свою чергу, могло завдати серйозного удару по економіці південних штатів, однією з основних галузей яких є рибництво. Крім того, міг серйозно постраждати ресторанний бізнес регіону, де основний наголос робиться на приготування страв з дарів моря.

Тим часом, дослідники Університету штату Джорджія заявляють, що понад 70% від чотирьох млн нафти, що витекла в результаті аварії зі свердловини, орендованій компанією BP, все ще залишається у водах Мексиканської затоки.

Їх оцінки розходяться з даними, наданими владою США.

Як відомо, 22 квітня в Мексиканській затоці біля узбережжя штату Луїзіана затонула керована BP платформа Deepwater Horizon. Витік нафти завдав шкоди американським штатам Луїзіана, Алабама, Міссісіпі, Флорида і Техас і загрожує регіону екологічною катастрофою. У серпні вдалося закачати в свердловину цемент і зупинити витік, але до того часу у воду потрапило близько 4,6 мільйонів барелів чорного золота.

Читайте також:

BP продовжить бурити свердловину у Мексиканській затоці

Аварійна свердловина в Мексиканській затоці "нейтралізована"

BP зацементувала пошкоджену свердловину в Мексиканській затоці

ВідеоСвіт пропонує допомогу США в ліквідації витоку нафти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: