Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Мережі з'явився лист головного обвинуваченого у справі про теракти 11 вересня в США

Він називає Обаму "головою змії" та президентом "країни гноблення і тиранії".

Халід Шейх Мохаммед, головний обвинувачений у справі про теракти 11 вересня 2001 року в Сполучених Штатах, написав тепер вже колишньому президенту США Бараку Обамі.

Про це повідомляє Miami Herald.

За даними газети, що Мохаммед, який перебував в Гуантаномо, написав лист ще в січні 2015-го, однак керівництво в'язниці відмовився відправити його.

У посланні 18 сторінок Мохаммед називає Обаму "головою змії" та президентом "країни гноблення і тиранії".

"Це не ми почали війну проти вас в день 9/11. Це ви самі і ваші диктатори в нашій країні", — продовжує автор. За його словами, він "ніколи не стане просити милості" у США, в тому числі суду, а перспективи довічного ув'язнення і страти його не лякають.

Халід Шейх Мохаммед — головний обвинувачений (всього їх п'ять) у судовому процесі у справі про теракти 11 вересня 2001 року в США. У 2003 році його захопили під час спецоперації в Пакистані і протягом 3,5 років тримали в одній з в'язниць таємної мережі ЦРУ, де піддавали жорстоким методам допиту, а в 2006 році перевели в Гуантанамо.

Фотогалерея Інший бік теракту 11 вересня: у США розсекретили архівні фото адміністрації Буша під час трагедії (27 фото)

Нагадаємо, що терористи-смертники використовували чотири пасажирські літаки для нанесення ударів по будівлям в Нью-Йорку і Вашингтоні. Два літаки врізалися, один за іншим, у вежі Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку, третій літак з пасажирами врізався в будівлю Пентагону у Вашингтоні, четвертий літак впав на поле в штаті Пенсільванія після зіткнення пасажирів з групою терористів, яка сталася на борту.

Жертвами нападів стали близько трьох тисяч американців та громадян багатьох країн світу.

Атаки на об'єкти в США були влаштовані організацією "Аль-Каїда". З 19 терористів 15 були громадянами Саудівської Аравії, двоє — Об'єднаних Арабських Еміратів, Єгипту, і ще один — Лівану.

Після 11 вересня 2001 року боротьба з тероризмом стала однією з головних глобальних проблем міжнародної політики. У законодавстві багатьох держав з'явилися акти, що посилюють вимоги до безпеки у багатьох сферах діяльності, особливо на транспорті та громадських місцях.

ВідеоУ США відзначають роковини жахливих подій 11 вересня 2001 року

Залиште свій коментар

Вибір редакції