"Безвідповідальний маневр". США заявили про перехоплення Росією свого літака над Чорним морем

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

США кажуть про безвідповідальні маневри російського Су-27.

Військово-морські сили США повідомили про перехоплення їхнього літака EP-3 Aries російським винищувачем у повітряному просторі над Чорним морем у понеділок, 5 листопада.

Відповідну заяву ВМС США оприлюднили разом із відеозаписом інциденту на своєму сайті.

Зазначається, що Су-27 пролетів на великій швидкості в безпосередній близькості від американського літака, що є небезпечним маневром і ставить під загрозу життя американських пілотів. Згодом Су-27 знову зблизився з EP-3, зробивши віраж. "Екіпаж EP-3 повідомив про турбулентності після першого взаємодії і вібрації після другої. Тривалість перехоплення становила приблизно 25 хвилин", - зазначається у повідомленні.

 "Ця взаємодія була безвідповідальною. Ми очікуємо, що вони будуть вести себе відповідно до міжнародних стандартів, встановлених для забезпечення безпеки і запобігання інцидентів... Небезпечні дії підвищують ризик помилкового розрахунку і можливості зіткнень в повітрі", - йдеться у заяві. Також підкреслюється, що американський літак діяв відповідно до міжнародного права і не провокував російську сторону.

Міністерство оборони Росії своєю чергою підтвердило, що російський Су-27 5 листопада піднімався для перехоплення американського літака в небі над Чорним морем. За даними російського оборонного відомства, події розгорталися близько 10:00, пише РБК.

Міноборони стверджує, що винищувач "наблизився до повітряного судна на безпечну відстань" і ідентифікував його як ЕР-3 Aries ВПС США. Доповівши про ідентифікацію літака російський екіпаж "супроводжував його, не допускаючи порушення кордону повітряного простору РФ з дотриманням всіх необхідних заходів безпеки", запевняє оборонне відомство.

Після того, як американський літак змінив курс і віддалився від кордонів повітряного простору Росії, російський Су-27 повернувся до аеродрому базування, зазначає Міноборони.

Нагадаємо, 31 жовтня Велика Британія підняла з бази у Шотландії два винищувачі "Тайфун" для перехоплення двох російських бомбардувальників, які здійснювали плановий політ та наблизилися до повітряного простору країни.

ВідеоВинищувачі НАТО перехопили російські бомбардувальники над Балтійським морем

Участь в операції взяли літаки з Німеччини та Бельгії. Вони супроводжували два російських стратегічних бомбардувальники ТУ-160 - це ракетоносці, потенційно здатні нести ядерні боєголовки.

Винищувачі НАТО перехопили російські бомбардувальники над Балтійським морем

Залиште свій коментар

Вибір редакції