У Мінську 140 учасників акції на День незалежності постануть перед судом

За "мовчазні" акції протестів, які пройшли на День незалежності у Мінську, затримали близько 140 людей. Усі вони постануть перед судом.

Близько 140 людей постануть перед судом у Мінську за участь у несанкціонованій вуличній акції, яка пройшла в білоруській столиці в неділю, в День незалежності, повідомив білоруський правозахисник Валентин Стефанович.

"За нашою інформацією, в центрі ізоляції правопорушників знаходиться не менше 140 осіб, і їх адміністративні справи будуть направлені в суди", - сказав Стефанович.

Він зазначив, що на відміну від минулих подібних акцій, коли більшість людей відразу після затримання відпускали, цього разу відпустили лише журналістів, неповнолітніх і кількох жінок.

За інформацією правозахисника, процеси пройдуть в судах Ленінського, Московського, Жовтневого, Фрунзенського та Радянського районів Мінська.

Останнім часом в Білорусі проходять акції протесту в новому форматі - через інтернет учасники домовляються зібратися в центрі Мінська або інших міст без прапорів, транспарантів. Вони не викрикують ніяких гасел, а лише аплодують.

Акція проходить по середах, але цього разу організатори вирішили провести її в неділю, 3 липня, коли в Білорусі відзначається День незалежності. Міліція, за оцінками очевидців, в жорсткій формі затримала кілька десятків людей.

Переважна більшість затримань здійснювали люди в цивільному. Серед затриманих - як молоді, так і літні люди. Були затримані кілька журналістів, одному з них розбили фотокамеру.

Читайте також:

День незалежності Білорусі завершився масовими арештами і розгоном протестувальників

Лукашенко заявив, що "сильні світу цього" хочуть поставити Білорусь на коліна

У Білорусі закрили доступ до соціальних мереж

ВідеоТихе свято в Білорусі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: