Влада ці акції не дозволила.
Білоруси у Мінську другий день не йдуть з вулиць, вимагаючи припинити поглиблену інтеграцію з Росією.
Про це йдеться у сюжеті ТСН.19:30.
Хода за незалежність країни від Росії, що почалася напередодні ввечері, стала найбільшою. Люди вийшли на вулицю через зустріч Путіна з Лукашенком у Санкт-Петербурзі. На ній білоруський президент підписав документи про поглиблену співпрацю двох країн.
На початку грудня Росія і Білорусь вирішили пришвидшити процес створення спільної Союзної держави за договором 1999 року. Вона, зокрема, передбачає спільний уряд і парламент. На організовану опозицією акцію вийшли тисячі людей. Жодну з акцій влада проводити не дозволила, але правоохоронці нікого не затримували. Натомість близько сорока активістів викликали для профілактичних бесід про заборону несанкціонованих зібрань.
"Ми жили у Радянському Союзі, ми знаємо, що таке Росія. Чого сьогодні вони починають тиснути на нашу економіку? Я вважаю, що путінська Росія – це диктатура. А коли дві диктатури об’єднаються разом – що з цього доброго буде? Там так само бідне населення. І коли двоє бідних об’єднуються, думаєте, у них торба буде повна?" - скаржаться учасники протестів.
Нагадаємо, люди в білоруській столиці збираються не вперше. 7-8 грудня у Мінську відбулась акція протесту проти інтеграції з Росією. Громадяни вийшли у центр міста з закликами зберегти незалежність та відправити президента у відставку, якщо той підпише угоду з РФ.
Повідомлялося, що президенти Білорусі і РФ Олександр Лукашенко і Володимир Путін домовилися про єдиний уряд, парламент, а також загальний ринок нафти, газу та енергетики. Таку інформацію поширили з посольства Білорусі в Москві.