У Мінську влада заборонила пробіжки у парку

2 жовтня, міліція і КДБ Мінська заборонили пробіжку громадян у парку імені Горького.

2 жовтня близько 9:00, коли учасники спортивного громадського об`єднання "Тверезість — це легко" зібралися робити ранкову зарядку, відбувся конфлікт між мінчанами і співробітниками міліції.

До учасників пробіжки підійшли співробітники міліції, один з них був у формі, інший у цивільному. Пізніше підійшли ще двоє співробітників у формі. Вони сказали, що бігати не можна, інакше всі учасники будуть затримані за участь у несанкціонованому заході.

Один з бігунів попросив пояснити, що таке санкціонований, а що таке несанкціонований захід, але співробітники нічого не відповіли. І тільки повторили: "Якщо ви почнете якісь дії, будете затримані!". Люди відійшли подалі в парк і, незважаючи на попередження, провели пробіжку іншим маршрутом. Наступного разу вирішили збиратися в іншому парку.

Організатори пробіжки два тижні тому подавали заяву до Мінміськвиконкому на отримання реєстрації пробіжок "За здоровий спосіб життя", але отримали відмову.

Раніше білоруська міліція дозволила мінчанами аплодувати під час святкування Дня міста - 10 вересня.

Влітку поточного року в Мінську та інших великих білоруських містах країни щосереди проходили так звані "мовчазні акції протесту": люди збиралися і не викрикували жодних гасел, а просто аплодували, таким чином висловлюючи свою незгоду із політикою президента Олександра Лукашенка.

Однак правоохоронні органи розцінили це як порушення громадського порядку і деяких учасників акцій затримували. За даними білоруських правозахисників, всього за час проведення таких акцій було затримано близько двох тисяч людей. У більшості їх карали адміністративними штрафами або арештами на строк до 15 діб.

Під час затримань траплялися і курйозні випадки. Так, у місті Гродно суд оштрафував за оплески опозиціонера, в якого не було однієї руки. На заклики батька підсудного звернути увагу на те, що його син - інвалід, суддя не відреагувала і засудила чоловіка до виплати 200 доларів штрафу.

На святкуванні Дня незалежності країни - 3 липня - громадянам було заборонено аплодувати.

Читайте також:

У Білорусі штрафуватимуть громадян за "масову організовану бездіяльність"

Білоруса, який назвав Лукашенка "найкращим президентом", відправили до психіатра

У Білорусі заборонили пісню Віктора Цоя "Перемен"

Однорукого опозиціонера в Білорусі оштрафували за оплески

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: