У Молдові достроково обирають парламент

Напередодні виборів Кишинев вислав з країни спостерігачів з України, Білорусі та Росії, нібито причетних до "кольорових революцій". Деталі - на відео (без коментарів. АР)

В Молдові 29 липня проходять дострокові парламентські вибори, призначені після того, як опозиційні партії заблокували обрання президента.

Участь у виборах беруть 8 політичних партій, за результатами опитувань, шанси пройти до парламенту мають 4 або 5 з них.

Від підсумків голосування залежить, хто керуватиме країною наступні чотири роки. Після введеної в 2001 році парламентської форми правління саме депутати обирають президента, керівництво парламенту, а також затверджують уряд.

Молдавським виборам передував міжнародний скандал: Кишинев відмовив в акредитації 87 іноземним спостерігачам, а також зобов'язав російських, білоруських та українських спостерігачів залишити країну.

Нагадаємо, 3 червня Комуністична партія Молдови висунула на посаду президента Зінаїду Гречану. Але комуністам не вистачило одного голосу для ухвалення рішення – опозиція участі в голосуванні не брала. Друга спроба також провалилася, після чого комуністи звинуватили опозицію в спробі здійснити в Молдові "кольоровий переворот".

Читайте також:

Під час безладів у Кишиневі згоріла Декларація про незалежність Молдови

Президент Молдови розпустив парламент

Молдова знизила прохідний бар'єр на виборах у парламент

Президент Молдови Воронін обраний спікером парламенту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: