У Молдові хочуть заборонити комуністичну символіку

Демократична партія Молдови запропонувала заборонити в країні серп і молот, щоб "маргіналізувати" комуністів перед виборами.

Молдавські ліберали з Європейського руху Молдови (ЄРМ), який об'єднує декілька неурядових організацій, виступили з ініціативою заборонити в країні комуністичну символіку.

Депутати від Демократичної партії сподіваються, що ухвалення відповідного законопроекту дозволило би "маргіналізувати" Партію комуністів напередодні можливих дострокових парламентських виборів.

Як зазначив голова ЄРМ, депутат Олег Серебрян, цей законопроект не означає заборону Компартії, а лише знижує її вплив в суспільстві.

"Для маргіналізації Партії комуністів немає необхідності оголошувати її поза законом, досить просто провести в суспільстві інформаційну кампанію про злочини комуністичного режиму", - заявив Серебрян.

На його думку, такі заходи дозволять зменшити ймовірність появи в Молдові напередодні майбутніх виборів нових політичних формувань з ліво- і праворадикальними ідеологіями. Серебрян повідомив, що буде переконувати колег Демократичної партії по Альянсу (парламентської коаліції) терміново ухвалити відповідний закон.

Нагадаємо, нещодавно молдовський парламент втретє за рік провалив спробу обрання президента Молдови. Якщо і четверта спроба буде безрезультатною, вдруге переобиратиметься парламент. За результатами попередніх виборів 29 липня комуністи пішли в опозицію.

Читайте також:

Польща прирівняла комуністичну символіку до нацистської

У Молдові комуністи відмовляються обирати президента

Офіційним символом Придністров'я став Червоний прапор Перемоги

Молдова не збирається об'єднуватися з Румунією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: