У Молдові комуністи бойкотували вибори президента

У разі необрання президента буде запущений механізм дострокових парламентських виборів, які можна буде провести лише влітку 2010.

У Молдові під загрозою зриву опинилася чергова спроба затвердити кандидата в президенти. 7 грудня, в день голосування в парламенті країни, всі члени фракції комуністів залишили зал засідань.

Якщо хоча б частина фракції ПКРМ (Партії комуністів республіки Молдова) не змінить свого рішення, спроба правлячого альянсу вибрати президента буде провалена. Чотири фракції, які складають більшість у парламенті, мають лише 53 голоси з 101. Для обрання президента (на цю посаду альянс висунув лідера Демократичної партії, колишнього комуніста Маріана Лупу) цього недостатньо: необхідно щонайменше 61 мандат.

У випадку, якщо вибрати президента не вдасться, буде запущений конституційний механізм розпуску парламенту і проведення дострокових парламентських виборів. Щоправда, з урахуванням того, що парламент Молдови не може бути розпущений двічі за рік (його повноваження були достроково припинені минулого літа), ця процедура буде відкладена до червня 2010 року.

Представники альянсу перед голосуванням вели переговори з комуністами про підтримку висунутого кандидата в президенти. Однак представники ПКРМ, що звинувачують Маріана Лупу в "зраді" (Лупу покинув ПКРМ незадовго до липневих парламентських виборів і перейшов на бік її політичних опонентів), голосувати за нього відмовилися.

Партія комуністів, нагадаємо, перебувала на становищі правлячої протягом восьми років. Однак за підсумками липневих виборів комуністи втратили більшість в парламенті і опинилися в опозиції.

У коаліції тим часом неодноразово заявляли, що планують змінити конституцію у випадку, якщо чергове голосування по кандидатурі президента буде зірвано. Розглядається, зокрема, можливість зміни процедури виборів у парламенті (так, щоб, наприклад, для перемоги кандидату було достатньо простої більшості голосів) або взагалі введення всенародних виборів президента.

Нагадаємо, перша спроба обрання глави держави, що відбулася 10 листопада, закінчилася безрезультатно. Комуністи, що володіють 48 мандатами з 101 в парламенті, відмовилися голосувати за Лупу.

Читайте також:

Комуністи зірвали третю спробу обрати президента Молдови

Парламент Молдови визначився з датою виборів президента

ЄС пообіцяв створити в Молдові вільну економічну зону

У Молдові хочуть заборонити комуністичну символіку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: