У Молдові комуністи відмовляються обирати президента

Комуністи також спростували розкол у партії.

Партія комуністів Молдови (ПКРМ) не братиме участь у виборах президента країни і не висуне свого кандидата на цю посаду, заявив в молдавському парламенті депутат від фракції ПКРМ Григорій Петренко.

За його словами, офіційна позиція Партії комуністів Молдови буде озвучена після пленуму ПКРМ, де буде ухвалено остаточне рішення щодо ситуації навколо обрання президента.

Він також спростував чутки про те, що ПКРМ розділилася на два табори, один з яких готовий голосувати за кандидатуру Маріана Лупу, висунуту на посаду голови держави правлячою коаліцією. "Це чутки, які не заслуговують коментування. Депутати-комуністи в цьому солідарні", - підкреслив Петренко.

Як повідомлялося раніше, спеціальна комісія з проведення виборів президента Молдови прийматиме документи для реєстрації кандидатів до 24:00 (за місцевим часом) 17 жовтня 2009 р. Вибори президента призначені на 23 жовтня 2009 р. На сьогодні лідер Демократичної партії Молдови, екс-спікер парламенту Лупу є єдиним зареєстрованим кандидатом на посаду президента республіки. Представники альянсу "За європейську інтеграцію" заявили, що, найімовірніше, правляча коаліція не пропонуватиме альтернативну кандидатуру Лупу на посаду президента, якщо комуністи відмовляться від висунення власної кандидатури.

Нагадаємо, колишній президент Молдови Володимир Воронін подав у відставку 11 вересня. Того ж дня парламент оголосив посаду президента вакантною і призначив голову парламенту Міхая Гімпу тимчасово виконуючим обов'язки голови держави. Згідно з молдавською Конституцією, президент країни обирається парламентом таємним голосуванням. Головою держави може бути обрано громадянина, що має право обиратися, досяг 40-річного віку, проживав або проживає на території Молдови не менше десяти років і що володіє державною мовою. Для обрання президентом кандидатові необхідно набрати 3/5 голосів обраних депутатів (61 з 101). Зараз у правлячої коаліції - 53 депутатських мандата, а у Партії комуністів - 48. Лідери "Альянсу за європейську інтеграцію" сподіваються, що їм вдасться заручитися вісьма голосами депутатів-комуністів для обрання нового президента, хоча вони і не виключають бойкоту виборів з боку ПКРМ і проведення нових дострокових парламентських виборів в 2010 р.

Лідер Партії комуністів Воронін раніше заявив, що партія не підтримає кандидатуру Лупу на пост президента, охарактеризувавши його як зрадника, який після виборів 5 квітня 2009 р. заявив про вихід з ПКРМ. Воронін зазначив, що, на думку ПКРМ, кращим кандидатом на пост нового Президента Молдови є колишній прем'єр-міністр Зінаїда Гречаная. Її кандидатура двічі висувалася Партією комуністів, проте для затвердження на посаді голови держави в обох випадках не вистачило одного голосу, оскільки опозиція відмовлялася брати участь у виборах. У комуністів тоді було 60 депутатських мандатів.

Читайте також:

Молдова не збирається об'єднуватися з Румунією

Прем'єр Молдови услід за президентом подала у відставку

Комуністи одержали дві третини голосів в парламенті Молдови

 Уряд Молдови подав у відставку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: