Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Молдові на виборах президента перемагає кандидат, який назвав Крим російським

До другого туру проходять Додон і Санду.

Проросійський кандидат в президенти Молдови, лідер Партії соціалістів Ігор Додон перемагає на виборах.

Про це повідомляється на сайті Центральної виборчої комісії країни.

За даними обробки 91,54% бюлетенів, Додон набрав 49,74%. Його головна конкурентка, кандидат від об'єднаної правої коаліції Майя Санду, отримала підтримку 39,95%. 

Явка склала 48,97%.

Таким чином, до другого туру проходять Додон і Санду, яка вважається проєвропейським кандидатом.

Зазначимо, що кандидат-соціаліст під час передвиборної кампанії відзначився скандальними заявами про те, що визнає Крим російським. Під час теледебатів напередодні виборів ведучий запитав у Додона: "Кому належить Крим?". Він відповів: "Російській Федерації".

Пізніше в інтерв'ю російському виданню "КоммерсантЪ" Ігор Додон сказав, що "де-факто" Крим належить Росії, але юридично це ще не оформлено, оскільки більшість країн не визнали цього. При цьому Додон заявив, що зробить все, щоб в Молдові такого не повторилося, і висловив надію, що Росія не визнає Придністров'я.

Нагадаємо, у Республіці Молдова вперше з 1996 року відбулися всенародні вибори президента країни, в яких беруть участь вісім кандидатів. Вибори були призначені після постанови Конституційного суду про те, що внесені у 2000 році поправки до Конституції, які вводили процедуру обрання президента національним парламентом, були антиконституційними.

Для перемоги на виборах один із кандидатів має отримати щонайменше 50% плюс один голос на свою підтримку. Якщо ніхто з учасників президентських перегонів не набере такої кількості голосів, то 13 листопада має відбутися другий тур виборів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції