Молдавський парламент обрав тимчасового главу держави

В уряді Молдови депутати утворили парламентську більшість та обрали спікером лідера Демократичної партії.

Депутати парламенту Молдови обрали спікером лідера Демократичної партії Маріана Лупу. А також в було утворено парламентську більшість з 59 депутатів.

За кандидатуру Лупи проголосували 57 з 101 депутата.

Раніше кандидатуру Лупу неодноразово висували на посаду президента країни, але парламентаріям кількох скликань так і не вдалося зібрати достатню кількість голосів (61 з 101), що його обрали главою держави.

Депутат Володимир Філат заявив, що ліберально-демократична, демократична і ліберальна партії утворили альянс За європейську інтеграцію, що складається з 59 депутатів.

Тим не менш, для обрання президента країни альянсу все одно бракує двох голосів (всього в парламенті 101 місце).

Нагадаємо, востаннє парламентські вибори в Молдові відбулися 28 листопада. Вони повинні були покласти край політичним складнощам, в які потрапила країна через нездатність депутатів домовитися і обрати главу держави. Проблему намагалися вирішити шляхом референдуму, на якому жителі країни могли проголосувати за всенародне обрання президента. Тим не менше, референдум провалився через низьку явку.

На останніх виборах жодна з партій не змогла отримати кількість мандатів, достатню для обрання президента. Таким чином, комуністи, а також інші партії змушені були вступати в переговори з іншими учасниками виборів.

На початку грудня Володимир Воронін заявив, що комуністи і демократи створили в парламенті лівоцентристську коаліцію, проте в партії Маріана Лупу інформацію про співпрацю з комуністами не підтвердили.

Нагадаємо, у четвер, 30 грудня, депутати трьох молдавських парламентських партій - Ліберально-демократичної, Демократичної та Ліберальної - сформували коаліцію.

Читайте також:

У Молдові сформували коаліцію без комуністів

Молдова відкинула можливість об'єднання з Румунією

Президент Молдови нагородив борців з комунізмом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: