У Молдові оголосили остаточні результати парламентських виборів

ЦВК Молдови підбила підсумки виборів до парламенту. Комуністи, які набрали більшість голосів, звернулися до суду з вимогою перерахунку.

Центральна виборча комісія Молдови 6 грудня оприлюднила офіційні результати дострокових парламентських виборів, що пройшли 28 листопада.

До парламенту Молдови пройшли чотири партії. Комуністи отримали 42 мандата (39,29% голосів), Ліберально-демократична партія - 32 мандата (29,38%), Демократична - 14 мандатів (12,72%) і Ліберальна партія – 12 (9,96%).

Тепер у десятиденний термін Конституційний суд Молдови має затвердити результати виборів.

Тим часом Партія комуністів подала запит до КС з вимогою перерахунку голосів, заявивши про серйозні порушення в процесі виборів.

А напередодні лідер Компартії, екс-президент Володимир Воронін оголосив, що комуністи і демократи ухвалили рішення об'єднатися і створити в парламенті лівоцентристську коаліцію. Пізніше у Демпартії це заперечили.

"Я можу абсолютно точно сказати, що угода про коаліцію не підписана, навіть консультацій таких не йшло", - категорично заявив депутат від Демократичної партії Дмитро Дяків.

Варто зауважити, що перед виборами обидві партії не виключили, що будуть співпрацювати, проте висунули одна одній низку умов.

У Молдові вже півтора роки триває політична криза, у країні досі немає президента, який має обиратися парламентом. Обов'язки глави держави поки виконує спікер, лідер Ліберальної партії Міхай Гімпу.

Читайте також:

У парламенті Молдови комуністи об'єдналися з демократами

Молдова зібралась вступити до ЄС вже наступного року

Вороніну заборонили балотуватися на пост президента Молдови

У Молдові знайшли спосіб не платити за російський газ 85 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: