У Молдові перенесуть президентські вибори на 10 днів

Парламент країни має провести спеціальне засідання, на якому вирішити, чи можна проводити вибори президента, коли балотується один кандидат.

Вибори президента Молдови 23 жовтня не відбудуться, тому що парламент країни має намір відзначити засідання, присвячене цьому питанню.

В даний час на посаду президента Молдови претендує лише один кандидат - лідер Демократичної партії Маріан Лупу.

Спеціальна комісія з організації виборів президента Молдови запропонувала парламенту ухвалити рішення про перенесення дати виборів глави держави, намічених на 23 жовтня, на 10 днів.

Раніше спеціальна комісія прийшла до висновку, що молдавське законодавство чітко не визначає, чи можна проводити вибори з одним кандидатом чи обов'язково потрібен альтернативний кандидат. Комісія рекомендувала парламенту прийняти поправки до законодавства та уточнити ці формулювання, щоб можна було проводити вибори з одним кандидатом.

Однак проти цього різко виступає перейшла в опозицію партія комуністів, яка наполягає на тому, щоб вважати першу спробу обрання президента проваленою і перейти до другої спроби.

"Для того щоб не вичерпати першу спробу обрання президента, засідання необхідно відмінити і дати парламенту час для внесення уточнень до законодавства. Після цього парламент знову збереться і призначить нову дату обрання президента, процедура виборів почнеться спочатку", - повідомило джерело в парламенті .

За законом, вибори президента Молдови мають відбутися у двомісячний термін з моменту відставки екс-президента і лідера комуністів Володимира Вороніна - до 11 листопада.

До цього часу можна зробити дві спроби обрання президента. У разі якщо президент не буде обраний до 11 листопада, виконуючий обов'язки президента, голова парламенту Міхай Гімпу зобов'язаний буде розпустити парламент і призначити дату дострокових парламентських виборів, які можуть відбутися тільки наступного року.

Читайте також:

Вибори президента Молдови скасували через відсутність кандидатів

На пост президента Молдови претендує один кандидат

Молдова не збирається об'єднуватися з Румунією

Молдова передумала вступати в НАТО та виходити з СНД

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: