У Молдові проходить конституційний референдум

Громадяни Молдови відповідають на запитання "Чи підтримуєте Ви зміни конституції, які дозволять обирати президента шляхом всенародного голосування?".

У Молдові в неділю, 5 вересня, розпочався референдум, на який винесено питання про введення прямих всенародних виборів президента.

Для проведення референдуму створено 2035 виборчих дільниці, а тому числі 78 за кордоном. Дільниці будуть відкриті з 07:00 до 21:00 за місцевим часом (з 07:00 до 21:00 за київським часом). У списки для голосування включено 2660000 440 виборців.

В даний час президент Молдови вибирається депутатами парламенту - для обрання кандидатові необхідно набрати не менше двох третин голосів. Обрати президента не вдалося парламенту вже двох скликань. Виконуючим обов'язки глави країни з вересня 2009 року є Міхай Гімпу.

У травні 2009 року опозиція, яка тоді була в меншості, зірвала затвердження кандидатури Зінаїди Гречаної, висунутої на пост президента Партією комуністів. Після цього в країні пройшли нові вибори до парламенту, в результаті яких Партія комуністів втратила більшість в законодавчому органі Молдови. На пост президента був висунутий представник нової правлячої коаліції, лідер Демократичної партії Маріан Лупу, однак тепер уже опозиції не вистачило голосів для його обрання.

Рішення про проведення референдуму з питання введення в країні прямих всенародних виборів президента було ухвалено парламентом Молдови в липні 2010 року. Референдум, в ході якого громадянам Молдови належить відповісти на питання: "Чи підтримуєте Ви зміни конституції, які дозволять обирати президента шляхом всенародного голосування?", буде визнаний таким, що відбувся у тому разі, якщо в голосуванні візьмуть участь не менше третини виборців. Поправки до конституції будуть прийняті, якщо за них проголосують не менше половини виборців, які взяли участь у референдумі.

Якщо громадяни дадуть негативну відповідь, то парламент Молдови буде розпущений і скликаний заново, а вибори президента пройдуть за колишнім сценарієм. Партія комуністів Молдови закликала своїх прихильників бойкотувати референдум.

Читайте також:

Вороніну заборонили балотуватися на пост президента Молдови

Суд викрив молдавського президента у порушенні семи статей конституції

Молдавські комуністи оголосили бойкот всенародному референдуму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: