Прем'єр Молдови звинуватив російські ЗМІ у бажанні привести до влади кандидата від Кремля

Молдова звернулась за допомогою до Заходу.

Прем'єр-міністр Молдови Павло Філіп заявив, що російська пропаганда загрожує майбутнім виборам в країні, через що потребує допомоги США, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

За його словами, Росія використовує небезпечну пропаганду і докладає великих зусиль, щоб просувати в молдовській пресі антиєвропейські послання. Такі дії робляться аби дискредитувати проєвропейський уряд і забезпечити перемогу на майбутніх виборах своїм союзникам.

З огляду на це, він звернувся за допомогою до західних партнерів, аби вони забезпечили чесні вибори. Філіп зазначив, що на найближчих виборах люди обиратимуть між проєвропейським кандидатом та проросійським.

Прем'єр-міністр наголосив, що "для Молдови інтеграція до Євроатлантичної спільноти є більшим, ніж дипломатична ініціатива або економічна перевага". 

"Москва не особливо натхнена цим, а тому ми потребуємо підтримки Вашингтона та інших західних канцелярій, щоб консолідувати наш перехід від десятиліть комунізму до вільної демократії ", - підкреслив молдавський прем'єр.

"Молдова прагне стати успішною, країною, що процвітає, з вільною демократією. За підтримки США і інших західних партнерів, наші рішучі дії дають обнадійливі результати. Ми дійшли згоди з Міжнародним валютним фондом, який погодився надати кредит на 179 млн. доларів на наступні три роки", - зазначив Філіп.

Раніше російські соціологічні служби оприлюднювали дослідження, згідно із якими 86% жителів Придністров'я вважають приєднання до РФ найбільш оптимальним шляхом розвитку невизнаної республіки. Водночас розвиток з Молдовою підтримує лише 2%, приєднатись до Румунії хоче менше 1% респондентів. За збереження "незалежності" висловлюються 9% учасників опитування.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: