У Молдові проведуть референдум щодо всенародних виборів президента

Парламент Молдови визначився з датою проведення всенародного референдуму. який повинен визначити, чи обиратиметься президент країни всенародно.

Парламент Молдови прийняв постанову про проведення 5 вересня 2010 року конституційного референдуму з питання про повернення до всенародних виборів президента країни.

Згідно з документом, в ході референдуму виборцям буде запропоновано відповісти на запитання: "Чи підтримуєте Ви зміни конституції, які дозволять обирати президента шляхом всенародного голосування?" Передбачено тільки два варіанти відповіді: "Так" або "Ні".

Як повідомлялося, з ініціативою проведення референдуму виступила група з 41 депутата від правлячого Альянсу за європейську інтеграцію. Вони запропонували відмовитися від обрання президента в парламенті і повернутися до всенародних виборів глави держави.

Депутати також запропонували таким чином подолати політичну кризу, пов'язану з нездатністю парламенту обрати главу держави. Згідно з поправками, які були прийняті до Конституції в 2000 році, в Молдові президент обирається двома третинами голосів депутатів парламенту - 67 з 101.

У разі, якщо парламент не набирає необхідної кількості голосів, діючий президент розпускає парламент і призначає дату дострокових виборів. Згідно з цим положенням законодавства, парламент вже був розпущений у червні минулого року, після чого нова спроба обрати президента знову не увінчалася успіхом. Нинішній парламент також підлягає розпуску.

Згідно з нещодавнім з поправками до Кодексу про вибори, референдум буде вважатися таким, що відбувся, якщо в ньому візьмуть участь третина виборців, а Основний закон буде змінений за умови, що половина з'явилися на референдум висловиться на користь проведення прямих виборів президента.

Якщо референдум, який планується провести 5 вересня, увінчається успіхом, у листопаді можуть відбутися парламентські та президентські вибори. Якщо ж, в ході референдуму громадяни не підтримають ініціативу або явка виявиться нижче обумовленої в законодавстві, в.о. президента зобов'язаний розпустити парламент і призначити дату дострокових виборів. У цьому випадку, новий парламент знову спробує вибирати президента трьома п'ятими голосів обраних депутатів.

Читайте також:

Молдовські академіки визнали існування радянської окупації

Молдовська влада зайнялась розвінчуванням радянського минулого

Президента Молдови не змогли звільнити за "ненависть до радянських окупантів"

Україна і Молдова поділили спірний кордон

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: