Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Молдові села масово підписують декларації про "об'єднання з Румунією"

Ініціатори проекту планують, що 2018 року аналогічне рішення приймуть у ста населених пунктах.

У Молдові мер села Сесень Каларашського району та місцеві радники прийняли символічну декларацію про об'єднання з Румунією, повідомляє молдовське видання Agora.

"На підставі міжнародного права та раніше підписаних конвенцій вимагаємо повернення румунських територій, незаконно приєднаних колишнім СРСР внаслідок пакту Ріббентропа-Молотова від імені двох злочинців Сталіна та Гітлера", - йдеться у декларації, адресованій президенту та парламенту Румунії.

молдова

Кампанію прийняття символічних заяв про об'єднання з Румунією організувала уніоністська громадянська платформа Acţiunea 2012.

Ініціатори проекту планують, що 2018-го, у рік сторіччя об'єднання Румунії, аналогічне рішення ухвалять у ста населених пунктах.

Раніше декларацію підписали місцеві радники ще дев'яти сіл: Паркова Єдинецького району, Фештеліца Штефан-Водського району, Готешть Кантемірського району, Оплач Каушанського району, Улму, Бардар, Нові Русешти, Пугой і Весієнь Яловенського району.

Нагадаємо, що президент Молдови Ігор Додон розпорядився скликати Вищу рада безпеки, щоб обговорити прийняту в молдовських селах декларацію про об'єднання з Румунією і підпал прапора Молдови на площі Великих національних зборів у Кишиневі.

Він також заявив, що ідея об’єднання Молдови і Румунії може призвести до громадянської війни.

Слід зазначити, що за результатами опитування, проведеного влітку минулого року, 70% громадян Молдови виключають об'єднання з Румунією.

Залиште свій коментар

Вибір редакції