У Молдові сформували коаліцію без комуністів

Компартія Молдови, хоч і набрала більшість на парламентських виборах, залишилася в опозиції - коаліцію сформували ліберали і демократи.

Депутати трьох молдавських парламентських партій - Ліберально-демократичної, Демократичної та Ліберальної - сформували коаліцію.

При цьому Партія комуністів Молдови, яка набрала більше за інших голосів на останніх парламентських виборах, залишилася в опозиції.

Як очікується, офіційно про створення коаліції буде оголошено ввечері 30 січня, однак лідер ЛДПМ Влад Філат вже заявив, що "всі питання обговорені".

Керівник ДПМ Маріан Лупу підтримав колегу: "Переговори завершені, незрозумілих питань більше немає". А голова ЛДМ Міхай Гімпу підсумував: "Залишилося прийняти політичне рішення".

За результатами виборів, Ліберально-демократична партія отримала 32 мандата в новому парламенті, демократична - 15, Ліберальна партія - 12. У комуністів - 42 мандати.

Проста більшість у парламенті дозволить лідерам коаліції формувати уряд та інші органи влади, однак для обрання президента їм треба буде зібрати голоси 61 зі 101 депутата. Таким чином, коаліції не вистачає двох голосів.

Комуністи раніше вже заявляли, що не збираються співпрацювати з опонентами, тому Молдова знову може залишитися без президента.

Парламентські вибори, що відбулися 28 листопада, стали вже третіми за останні півтора року. Два попередніх парламенти були розпущені після того, як не змогли обрати президента.

Читайте також:

Молдова відкинула можливість об'єднання з Румунією

Президент Молдови нагородив борців з комунізмом

Вороніну заборонили балотуватися на пост президента Молдови

До Києва з таємним візитом приїжджав лідер Придністров'я

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: