У Молдові скасували щойно введений День радянської окупації

Менш ніж за тиждень влада Молдови вирішила відмовитися від відзначення Дня радянської окупації, введеного чинним главою держави.

У Молдові рішенням правлячої парламентської коаліції було скасовано указ в.о. президента Міхая Гімпу про введення нової пам'ятної дати - Дня радянської окупації. Дата мала відзначатися 28 червня.

За словами одного з лідерів правлячої коаліції Маріана Лупу, формально указ ще не скасовано, тому що відповідний документ має підписати Гімпу. Проте в коаліції впевнені, що найближчим часом, навіть якщо Гімпу відмовиться це робити, його указ буде скасований Конституційним судом Молдови, куди вже звернулася комуністична опозиція.

У Партії комуністів республіки Молдова вважають, що указ Гімпу про введення пам'ятної дати є перевищенням повноважень, оскільки встановлювати свята може тільки парламент країни.

Пам'ятну дату передбачалося відзначати 28 червня. Цього дня в 1940 році в Бессарабію - східну частину історичної території Молдови - увійшли радянські війська. Говорячи про введення нової пам'ятної дати, Міхай Гімпу відзначив, що вважає цей день "чорною датою" для Молдови, з якої, за його словами, почалася трагедія молдавського народу.

Рішення в.о. президента викликало широкий резонанс як у самій Молдові, так і за кордоном, зокрема, дуже негативну реакцію в Росії.

Передбачалося, що в понеділок, 28 червня, в Кишиневі буде встановлено меморіальний камінь, на місці якого згодом буде знаходитися пам'ятник жертвам комуністичного режиму. Чи буде меморіальний камінь тепер, не повідомляється.

Читайте також:

У Молдові відзначатимуть День радянської окупації

МЗС РФ розкритикувало заснування Дня радянської окупації у Молдові

В.о. президента Молдови пропонує називати мову країни румунською

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: