У Молдові тисячі людей протестують проти влади Додона: вимагають дострокових парламентських виборів

У Молдові тисячі людей протестують проти влади Додона: вимагають дострокових парламентських виборів

Дата публікації
Перегляди
2161
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Молдові тисячі людей протестують проти влади Додона: вимагають дострокових парламентських виборів

Фото: Newsmaker.md

Протест відбувся на тлі резонансних рішень парламенту Молдови.

У неділю, 6 грудня у столиці Молдови Кишиневі люди вийшли на протест, вимагаючи розпуску уряду і парламенту і проведення дострокових парламентських виборів. На акцію протесту закликала приходити обрана президентка Мая Санду на тлі резонасних рішень, які ухвалили депутати нової коаліції. 

Про це повідомляє місцеве видання NewsMaker.md.

Як повідомили у поліції, у протесті на площі Великих національних зборів взяли участь близько 5 тисяч людей. Водночас організатори протесту заявили, що зібрали на мітингу близько 50 тисяч людей. Серед учасників були також прихильники Санду - "Наша партія", DA, PAS, Демпартія, PUN.

Обрана президентка Мая Санду також прибула на мітинг і звернулася до народу:

"Ігор Додон ображений за те, що йому цього разу не вдалося обдурити людей, він намагається підпалити країну і зробити життя людей ще складніше... Більшість (парламентська - Ред.) в поспіху приймає закони, порушуючи Конституцію і всі норми. Це - закони проти громадян. Закони, які вони ухвалили в останні дні, становлять небезпеку для безпеки країни. Ці закони небезпечні для бюджету країни. Це парламентська більшість - ганьба. Це все можна зупинити, тільки організувавши дострокові вибори. А найкоротший шлях до дострокових виборів - це відставка уряду".

Наприкінці акції протесту учасники одноголосно прийняли резолюцію, в якій вимагають розпустити уряд і парламент, організувати дострокові парламентські вибори, анулювати всі ухвалені 4 грудня фракціями ПСРМ і партії "Шор" закони.

Нагадаємо:

  • 3 грудня парламент Молдови перевів Службу інформації та безпеки (СІБ) у підпорядкування парламенту, чим обмежив повноваження Маї Санду, яка вступить на посаду 24 грудня. Так СІБ переходить під парламентський контроль, а директора установи призначатиме парламент на п'ять років.
  • Також парламент в першому читанні ухвалив законопроєкти про закріплення за російською мовою статусу міжнаціонального спілкування і поправки про скасування закону щодо заборони "російської пропаганди".
  • Поки ще чинний президент Молдови Ігор Додон сподівається підписати закон про російську мову до інавгурації Санду. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2161
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація