У Молдові відзначатимуть День радянської окупації

В.о. президента Молдови Міхай Гімпу оголосив 28 червня Днем радянської окупації і зажадав виведення з території республіки російських "окупаційних" військ.

В.о. президента Молдови Міхай Гімпу підписав указ, яким 28 червня оголошено Днем радянської окупації.

Цей день Гімпу назвав "чорної датою в історії Молдови". "Саме з цієї дати (28 червня 1940 року радянські війська увійшли в Бессарабію – прим. ред.) почалася трагедія нашого народу - депортації, організований голод, денаціоналізація", - пояснив він.

Гімпу розпорядився щорічно цього дня проводити заходи в пам'ять жертв радянської окупації і тоталітарного комуністичного режиму, а також зажадав виведення з території республіки російських військ, назвавши їх окупаційними.

Згідно з указом, на центральній площі Кишинева, перед будівлею уряду республіки, мерія молдавської столиці встановить пам'ятник жертвам тоталітарного комуністичного режиму. Планується, що цього року відбудеться символічна закладка каменя.

Також 28 червня на спеціальному засіданні парламенту Молдови буде заслухано звіт спеціальної комісії з оцінки тоталітарного комуністичного режиму, за підсумками якого може бути ухвалене рішення про заборону комуністичної символіки "Серп і Молот" і використання слова "комунізм" та його похідних у назвах партій.

Раніше молдавський історик В'ячеслав Ставіле заявив, що радянська окупація завдала Молдові матеріальних збитків на 28 мільярдів доларів. Він запропонував владі вимагати від Росії виплати компенсації. Міхай Гімпу заявив у відповідь, що "це питання слід вивчити".

Історичні області Бессарабія та Північна Буковина були передані СРСР Румунією в 1940 році під загрозою війни. Ці землі "відійшли" до СРСР за пактом Молотова-Ріббентропа 1939 року. 2 серпня на території Бессарабії, а також Молдавської автономної радянської соціалістичної республіки (у складі Української РСР; туди входило і Придністров'я) була утворена Молдавська радянська соціалістична республіка.

Читайте також:

Молдавани заборонять комуністичну партію

У Молдові знайшли спосіб не платити за російський газ 85 років

Молдова оголосила війну комуністичному минулому

Придністров'я наполягає на збільшенні російських військ у регіоні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: