У Молдові запропонували обирати президента всенародно

У Молдові невдовзі обирати президента можливо буде не парламент, а народ. Правлячий альянс вирішив подати до Конституційного суду законопроект про перехід до всенародного обрання голови держави.

Правлячий в Молдові альянс "За європейську інтеграцію" прийняв рішення направити до Конституційного суду законопроект про перехід до всенародного обрання президента країни.

"Суть законопроекту полягає в тому, що Молдова відмовиться від обрання президента в парламенті і перейде знову до обрання президента всенародно", - заявив лідер Ліберально-демократичної партії, прем'єр країни Влад Філат.

У Конституційного суду є шість місяців на те, щоб дати свій висновок щодо законопроекту; ці шість місяців при владі, як і раніше буде знаходитися альянс "За європейську інтеграцію".

За словами прем'єр-міністра, члени правлячого альянсу сподіваються, що законопроект буде підтриманий і партією комуністів, які мають 43 депутатських місця з 101 в молдавському парламенті.

Тільки в цьому випадку "ми зможемо прийняти законодавчу ініціативу в парламенті, тому що зміни до конституції можливі тільки при наявності мінімум 68 голосів з 101-го депутата парламенту", сказав Філат.

Якщо законодавча ініціатива буде прийнята нинішнім складом парламенту, він буде розпущений і будуть проведені дострокові парламентські вибори; "природно, в цій ситуації парламентські вибори будуть проводитися одночасно з президентськими виборами", підкреслив прем'єр-міністр.

Раніше країни Заходу закликали владу Молдови внести поправки до конституції, що дозволяють депутатам обирати президента простою більшістю, а потім провести дострокові вибори до парламенту.

Як повідомлялося, ліберально-демократична коаліція, до якої входять ліберальна, ліберально-демократична, демократична партії, а також альянс "Наша Молдова", 9 березня вирішила відмовитися від дострокових парламентських виборів, а також проведення конституційного референдуму.

Їхня заява викликала різко негативну реакцію опозиції - партії комуністів Молдови - яка заявила про бойкот діяльності парламенту. Комуністи також вирішили ініціювати референдум про висловлення вотуму недовіри чинному президенту і уряду у зв'язку зі спробою узурпації державної влади.

Читайте також:

Українцям не дозволили польоти до Молдови

КС Молдови постановив розпустити парламент після 16 червня

Молдавські комуністи оголосили бойкот парламенту
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: