У Молдові затримали грузинських спостерігачів парламентських виборів

Спостерігачі відзначають, що не пропустили до Молдови лише представників з Грузії.

У Молдові затримали групу спостерігачів з Грузії, які їхали в країну для проведення моніторингу дострокових парламентських виборів.

Про це повідомили в неурядовій організації (НУО) "Міжнародне товариство демократії і справедливих виборів", спостерігачі якої були затримані в аеропорту Кишинева.

"Одинадцять спостерігачів НУО прямували до Молдови у складі Європейської мережі незалежних організацій на виборах. До Молдови не пустили тільки спостерігачів з Грузії, у спостерігачів з інших країн не було проблем при перетині кордону", - повідомляє прес-центр НУО.

За повідомленням "Міжнародного товариства демократії і справедливих виборів", офіційною причиною затримання грузинських спостерігачів молдовська сторона назвала відсутність акредитації в Центральній виборчій комісії Молдови.

При цьому НУО вказує, що "згідно законодавства, при перетині громадянами Грузії державного кордону Молдови наявність акредитації в ЦВК Молдові не потрібна.

Грузинські спостерігачі знаходяться в "повній ізоляції" і до них не допустили представників місії та юриста.

Нагадаємо, 15 червня президент Молдови, голова парламенту країни Володимир Воронін підписав указ про розпуск парламенту XVII скликання і призначив дострокові вибори на 29 липня.

Парламент Молдови не зміг обрати президента під час повторних виборів, що відбулися 3 червня. Опозиційні партії, які мають 41 мандат із 101, заблокували обрання кандидатів-комуністів. Для обрання президента необхідно було набрати 3/5 голосів від загального числа парламентарів, тобто як мінімум 61 голос з 101.

Раніше лідери опозиції заявили про намір блокувати вибори президента і добиватися таким чином дострокових парламентських виборів, вважаючи вибори від 5 квітня сфальсифікованими, а нинішній парламент - нелегітимним.

Воронін вже двічі обирався на посаду президента Молдови, тому, згідно з конституцією країни, балотуватися в президенти більше не може. 12 травня він був обраний спікером парламенту.

Читайте також:

Під час безладів у Кишиневі згоріла Декларація про незалежність Молдови

Росія надасть Молдові півмільярда доларів кредиту

Президент Молдови розпустив парламент

Молдова знизила прохідний бар'єр на виборах у парламент
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: