У Молдові знайшли спосіб не платити за російський газ 85 років

Молдавський історик підрахував суму збитків, яких завдали республіці роки "радянської окупації".

У Молдові доктор історичних наук В'ячеслав Стевіле підрахував суму збитків, яких, на його думку, було завдано республіці внаслідок перебування у складі СРСР.

Як стверджує історик, сума збитків становить 28 мільярдів доларів і, на його думку, їх тепер має компенсувати Росія. Стевіле підрахував, щоб за рахунок компенсації Молдова, наприклад, могла би безкоштовно отримувати російський газ протягом 85 років.

Стевіле є членом комісії з вивчення комуністичного режиму, створеної раніше з ініціативи виконуючого обов'язки президента Молдови Міхая Гімпу.

Над оцінкою збитків від "радянської окупації" Стевіле, за його словами, працював близько трьох років. До названої ним суму увійшли, зокрема, втрати, пов'язані з депортаціями, а також із загибеллю мешканців республіки від голоду в 1946-1947 роки.

Стевіле зазначив, що під час підрахунку керувався такими факторами, як середня тривалість життя мешканців республіки, їхній середній прибуток, а також середній вік загиблих під час "окупації". Історик повідомив, що врахував досвід деяких інших країн ближнього зарубіжжя, які виробляли аналогічні підрахунки.

"Я переконаний, що все коштує грошей, і має бути відшкодовано тими, хто це зробив", - резюмував член комісії. Враховуючи, що Радянського Союзу вже не існує, гроші, на його думку, повинна сплатити Росія як спадкоємиця СРСР.

Підтримки на рівні керівництва Молдови претензії Стевіле поки що не отримали.

Читайте також:

Молдова оголосила війну комуністичному минулому

За дешевий газ Україна готова віддати Росії Кременчуцький НПЗ

Путін пояснив, чому для Білорусі газ дешевший, ніж для України

Латвія виставила Росії рахунок у 666 млн дол за радянську окупацію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: