Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У молдовському МЗС пояснили зволікання з екстрадицією скандального судді-втікача Чауса

Там зазначили, що Україна невпинно нагадує країні про суддю.

Екстрадиція судді-втікача Миколи Чауса затягується через проведення в Молдові реформи судової системи.

Про це заявив міністр закордонних справ Молдови Ніку Попеску, передає Європейська правда.

"У нас перехідний період від старої судової системи, яка була значно схильна до впливу політиків, до більш незалежної судової системи... Але я запевняю вас, що ми зробимо все можливе, щоб працювати разом з Україною для вирішення цього та інших питань", - сказав Попеску.

Він додав, що питання екстрадиції обговорювалося під час його попереднього візиту до Києва в липні.

Глава МЗС додав, що Україна на всіх рівнях – і президента, і уряду – нагадує Молдові про суддю Чауса.

"Якщо нашим молдовським колегам потрібен певний час для реформування і підходу до цього питання, ми почекаємо. Але сподіваємося, що цей момент настане досить швидко", - сказав він.

Нагадаємо, 9 серпня 2016 року детективи НАБУ викрили суддю Чауса при отриманні хабара в 150 тис. дол. (понад 3,7 млн грн) за винесення вироку на користь підсудних. Він тримав гроші у скляній банці. 6 вересня 2016 року Верховна Рада дала згоду на затримання судді і притягнення його до кримінальної відповідальності. Однак Чаус, скориставшись суддівським правовим імунітетом, покинув територію України. Він був оголошений в розшук.

Пізніше Чаус був затриманий за екстрадиційним запитом України в Молдові. 6 жовтня 2016 року Комісія з проблем громадян та надання політичного притулку при президентові Молдови відхилила запит Чауса про надання йому політичного притулку.

28 листопада 2017 року Вища рада правосуддя прийняв рішення про звільнення Чауса з посади судді Дніпровського райсуду Києва.

Відео Схудлий суддя Чаус відмовився спілкуватися з ТСН

Залиште свій коментар

Вибір редакції