У московському метро з'явилися написи "Аллах Акбар!" і "Смерть руським!"

Після терактів в метро у Москві посилюються ксенофобські настрої: зростає страх як перед людьми, які приїхали з Кавказу, так і просто перед мусульманами.

На стіні південного вестибюля станції метро "Планерна" в Москві з'явилися написи "Аллах Акбар!" ("Аллах великий!") і "Смерть руським!". Правоохоронні органи намагаються знайти авторів цих написів. Після терактів в столичному метро Росії в місті посилюються ксенофобські настрої, відзначають спостерігачі.

Про інцидент повідомила в міліцію жінка, яка бачила молодих людей, які писали ці слова на стіні. За її свідченням, четверо молодих людей в минулу суботу вночі зробили написи, в тому числі екстремістську "Смерть руським!", балончиками з фарбою. За попередніми даними, вони є уродженцями Кавказу.

Після скоєння злочину молоді люди втекли на сріблястій іномарці. Міліціонери прибули вже після їх втечі і затримати їх не встигли. Пошук авторів висловлювань на стіні станції метро ускладнюється тим, що в цьому вестибюлі метро немає ні однієї камери відеоспостереження.

Тим часом іноземні видання пишуть про те, що в Росії у зв'язку з недавніми терактами і тим, що відповідальність за них взяв один з лідерів кавказьких бойовиків, зростає страх як перед людьми, які приїхали з Кавказу, так і просто перед мусульманами.

"Страх викликають ті, кого "білі" росіяни називають "чорними": жінки-мусульманки, які вважаються потенційними терористками", пише швейцарська газета Tribune de Genève.

Міліція зупиняє для огляду лише росіян кавказького походження, "яких легко впізнати за більш смуглявою шкірою, густим волоссям і бровами, хустками у жінок".

На думку іншої швейцарської газети Le Temps, кавказький тип зовнішності стає рівносильний обвинуваченням у злочині. Мусульмани і уродженці Кавказу бояться стати жертвами ксенофобії. Одні з прихожан московської мечеті у Замоскворіччі сказав, що боїться відпускати дружину на вулицю, так як вона носить на голові покривало. "Мені здається, що на неї всі дивляться", - сказав чоловік.

Ситуація ускладнюється також тим, що російські ЗМІ "валять в одну купу" мусульман і терористів, вважає імам московської соборної мечеті Іслам. Він підкреслює, що в пресі невірно використовуються терміни. Він закликав перестати називати терористів шахідами, що в перекладі означає "мученики", оскільки "це просто злочинці".

Російські ЗМІ також повідомляли про ксенофобські настрої у столиці після терактів. Так, жінок, "одягнених в хустку", буквально викинув з вагону метро один з пасажирів на наступній же станції після їх посадки. Інші пасажири при цьому ніяк не відреагували на те, що відбувається.

На "Кунцевській" кілька чоловіків вирішили самостійно перевірити сумки у двох людей кавказької зовнішності. Міліціонери, які прийшли розбиратися в інциденті, забрали для з'ясування обставин тільки молодих людей - вихідців з Кавказу.

Читайте також:

Кількість жертв терактів у московському метро збільшилася до 40 осіб

Доку Умаров попередив Москву про подальші терористичні атаки

Упізнана друга терористка у московському метро

Друга смертниця, яка здійснила теракт у Москві, була вчителькою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: