У Москві бояться нових терактів: Саїд Бурятський набрав 30 шахідок

За неофіційними даними з ФСБ, "московськими терористками" могли бути шахідки з групи Саїда Бурятського. І вибухи в метро можуть отримати продовження.

Терористки-смертниці, які здійснили в понеділок два вибухи в московському метро, могли бути підготовлені відомим ідеологом бойовиків і організатором багатьох великих терактів у Росії Саїдом Бурятським, який був убитий під час спецоперації на початку березня.

За словами одного із співробітників ФСБ, якщо вибухи в метро стали відповіддю на ліквідацію кого-небудь з банди Саїда Бурятського, то, очевидно, це разові акції, за якими не буде продовження.

Але якщо в атаках були задіяні люди, підготовлені самим Бурятським, то вчорашні вибухи - це тільки початок. Тим більше, як згадали російські ЗМІ, лідер кавказьких бойовиків Доку Умаров, під керівництвом якого діяв Бурятський, давно обіцяв поширити війну на всю Росію.

Як розповіли журналістам слідчі, за їхніми даними, Саїд Бурятський (Олександр Тихомиров) знайшов в Чечні та Інгушетії близько 30 потенційних шахідок, яких переправив в одне з медресе Туреччини.

Після навчання всі 30 повернулися на Кавказ, де їхньої підготовкою займався вже сам Тихомиров. Дев'ять з них вже скоїли теракти-самогубства, інші досі перебувають у розшуку, і їх цілком могли відправити до Москви.

"Зараз ми перевіряємо на відсутність родичів всіх постраждалих під час спецоперації в Екажево, особливо жінок. Жіночий список вже складений, але поки ми не з'ясуємо долю кожної з них, говорити про їх можливу причетності до терактів передчасно", - зазначили в МВС Інгушетії.

Небезпеку ситуації побічно підтвердив і федеральний оперативний штаб Національного антитерористичного комітету, який дав вказівку оперативним штабам у суб'єктах РФ "перейти на посилений режим служби", "забезпечити безпеку в місцях масового перебування людей, на об'єктах транспорту та життєзабезпечення", а також попросив самих громадян "посилити пильність".

Представники СКП та ФСБ напередодні повідомили, що вибухи мають яскраво виражений кавказький почерк і пов'язані з однією із спецоперацій, нещодавно проведених у Північно-Кавказькому окрузі.

Останньою гучною спецоперацією стало знищення в Нальчику Анзора Астемірова - лідера бойовиків Кабардино-Балкарії та Карачаєво-Черкесії. Правоохоронці вже допитали родичів Астемірова, всі вони заявили, що не мають жодного стосунку до події.

Перед Нальчиком співробітники ФСБ "відзначилися" в інгушському селищі Екажево, де під час операції 2-3 березня було вбито передбачуваного організатора підриву "Невського експреса", одного з ідеологів бойовиків Саїда Бурятського, а також шістьох місцевих мешканців, у яких він переховувався.

Нагадаємо, жертвами терактів у метро в Москві стали 39 людей, 73 постраждалих перебувають в лікарнях. Вибухи пролунали на станціях "Луб'янка" і "Парк культури" Сокольнічеської лінії вранці 29 березня з інтервалом у майже 45 хвилин. За даними спецслужб, вибухові пристрої привели в дію терористки-смертниці, причому у шахідок могли бути спільниці - дві жінки-слов'янки.

Читайте також:

У Москві день жалоби за жертвами терактів у метро

Російські спецслужби назвали ім'я першого організатора терактів у Москві

За причетність до теракту в Москві розшукують двох жінок-слов'янок

Метро у Москві підірвали терористки-смертниці: загинули 39 людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: