У Москві досі не поховали жертв теракту 11-річної давнини

Російські журналісти згадали страшний вибух у житловому будинку на Гур'янова, який стався у 1999 році. Багатьом людям так і не вдалося поховати своїх близьких.

Теракт на Гур'янова_7
Московский комсомолец
Теракт на Гур'янова
За кілька днів до теракту в Домодєдово російські журналісти з'ясували, що у Москві досі не поховали жертв вибуху будинку на вулиці Гур'янова. Їхні непізнані останки уже 11 років лежать у морзі.

Теракт на Гур'янова стався в ніч на 9 вересня 1999 року. Вибухом були повністю знищені два під'їзди, 100 людей загинули, 690 отримали травми.

Приводом для розслідування "Московського Комсомольця" став телефонний дзвінок. "Люди пам'ятають "Норд-Ост", Беслан, а про перший теракт на Гур'янова забули. Як ніби нас і не було зовсім. А адже залишилися люди, які до цих пір не можуть поховати своїх близьких, які загинули у тій трагедії. Хоча минуло 11 років! 90 з гаком останків лежить у спецсховищі, а на проведення експертизи ДНК у держави немає грошей", - сказала невідома жінка.

Журналісти розшукали людей, яким після вибуху на Гур'янова так і не вдалося поховати своїх близьких, і які підтвердили її слова.

"Останків мого батька не виявили. Але я думаю, це була відписка. Експертизу ДНК проводили абияк, якщо взагалі проводили. Результати часто не збігалися з дійсністю. Деякі документи з липовими постановами експертизи навіть вилучали. Тоді ми звернулися в прокуратуру. Але там мені знову показали папірець з хімічними формулами ДНК. І короткий висновок: "Не знайдено", - розповіла Анна Пахомова.

У результаті вона поховала батька символічно. "Як зробили багато хто, у кого близькі "зникли безвісти". Тесляр сколотив маленький ящичок, куди ми поклали речі батька і ключі від підірваної квартири. Я досі не можу отримати свідоцтво про смерть батька. Є лише довідка з міліції: "Зник безвісти 9 вересня 1999". Формулювань "зник безвісти під час теракту" тоді не приймали".

З усіх людей, які втратили близьких у теракті на Гур'янова, тільки одна жінка не стала шукати своїх близьких. У неї під час вибуху загинули 5 рідних - мати, дочка з чоловіком та двоє дітей. Вона не знайшла нікого. І після того, що сталося, з головою поринула в релігію.

На місці підірваного будинку вже побудували новий, котлован під який заклали буквально через місяць після трагедії. Хоча рідні загиблих від вибуху просили зробити на цьому місці меморіальний сквер.

Співробітники одного з московських моргів при Бюро судмедекспертизи РФ, до яких звернулися за коментарем журналісти, підтвердили, що "часто дізнатися, кому належить та чи інша кінцівка, неможливо - після сильного впливу вогню, води та інших катаклізмів ДНК не зберігається. Сьогодні кількість тих, хто поступає в морги, і яких нереально ідентифікувати за жодних обставин, у Москві становить близько 15 відсотків".

Нагадаємо, 24 січня стався масштабний теракт в аеропорту Домодєдово. За останніми даними, в результаті підриву терориста-смертника загинули 35 людей, більше 100 поранені. Упізнані поки що 20 загиблих.

Читайте також:

Сім'ям загиблих у "Домодєдово" дадуть по три мільйони рублів

Історія найгучніших терактів на транспорті

Оприлюднено відео моменту вибуху в "Домодєдово"

Під час теракту у "Домодєдово" загинула українка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: