У Москві іноземцям розкажуть, як правильно поводитися

У Москві взялися за розроблення "Кодексу москвича". Впровадження кодексу чиновники пояснюють тим, що приїжджі просто не знають правил життя в мегаполісі.

У російській столиці взялися за розроблення "Кодексу москвича". Документ для приїжджих можуть випустити навіть у вигляді коміксу, щоб уже напевне зрозуміли геть усі іноземці.

Впровадження кодексу чиновники пояснюють тим, що приїжджі просто не знають правил життя в мегаполісі. І допомогти мігрантам адаптуватися до культурних і побутових особливостей російської столиці має "Кодекс москвича".

Серед рекомендацій - не різати барана у дворі, не жарити шашлик на балконі, не ходити в національному одязі. Представники деяких діаспор певні, що ці рекомендації - натяк на північно-кавказькі республіки самої Росії.

Не всі зрозуміли і прохання чиновників не говорити в Москві рідною мовою.

Мовне питання не сподобалося й українській діаспорі в Москві. Керівництво об’єднання "Українці Росії" пояснює, що кодекс потрібний, проте розробляти його треба дуже обережно, щоб не спровокувати радикалів.

Утім в організації кажуть, що українців новий документ навряд чи зачепить: "Ми не ходимо в хіджабах, ми говоримо мовою, яку тут розуміють. Я думаю, ми загрози такої їм не становимо".

Кодекс москвича може перетвориться і на комікс москвича. Російські чиновники вирішили: розказати правила поведінки в російській столиці треба доступно для кожного, тобто у вигляді картинок. А щоб вже точно все було ясно, документ перекладуть на всі мови мігрантів.

На сьогодні кодекс планують лише як рекомендації. Поки що жодної юридичної сили написані правила для приїжджих не матимуть.

Читайте також:

Держслужбовці отримають новий кодекс поведінки

Українці Москви незадоволені, що їм хочуть заборонити носити вишиванки

Влада Москви змусить приїжджих говорити і вдягатися по-російськи

ВідеоКодекс москвича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: