У Москві міліція розігнала учасників мітингу, які вимагали відставки Лужкова

Міліція не дозволила провести несанкціонований владою мітинг "День гніву" з вимогою відставки мера Москви Лужкова.

Російська міліція увечері 12 серпня розігнала учасників несанкціонованого мітингу перед мерією Москви з вимогою відставки мера російської столиці Юрія Лужкова, що проводиться в рамках "Дня Гніву".

Місце проведення мітингу напроти мерії Москви й біля пам'ятника Юрію Долгорукому було заздалегідь оточено міліцією.

О 19:00 працівники правоохоронних органів почали попереджати про те, що дії учасників мітингу не узгоджені з органами виконавчої влади, й вимагали звільнити тротуар для проходу людей.

Після цього міліція здійснила декілька спроб силою відтіснити журналістів, які знаходились на місці проведення акції, й незначну кількість опозиціонерів.

Після того, як група молодих людей із чорними стрічками та чорними аркушами паперу в руках почала скандувати: "Чорну мітку" Лужкову!", "Лужкова у відставку!", "Ганьба!", міліція почала затримання.

Молодих людей затримували досить жорстко, а тих, хто чинив опір, заносили силою в автобуси. Літніх людей затримували "м'якше" – заводили в автобуси під руки.

Окрім цього, учасники мітингу висловлювали обурення бездіяльністю московської влади в період аномальної спеки й задимленості міста від торф'яних пожеж.

Як заявила одна і учасниць акції Жанна Денисова, люди прийшли на мітинг із метою передати Лужкову "чорну мітку", оскільки немає сил терпіти бездіяльність влади – "й до цього смогу, й після, й під час нього".

"Ми бачимо, що в Москві діється неподобство й немає ніякого терпіння. Ми не можемо виявляти свою волю й донести до влади те, що нас не влаштовує. Ми бачимо лише по телевізору, що влада робить для міста, але реально цього немає", - підкреслила вона.

Учасники мітингу також акцентували увагу, що Лужков під час спеки й смогу перебував у відпустці й нічого не робив, аби покращити ситуацію для москвичів.

За даними правоохоронних органів, під час мітингу було затримано декілька десятків осіб.

Також були затримані організатори акції координатор "Московської Ради" і руху "Лівий Фронт" Сергій Удальцов, правозахисник Лев Пономарьов.

Перед мітингом Удальцов повідомив, що оргкомітет "Дня Гніву" ухвалив рішення - проводити мітинг незважаючи на абсурдну й незаконну відмову уряду Москви в узгодженні акції.

Нагадаємо, цього року російська влада вже двічі розганяла акцію "День Гніву" (20 березня і 28 червня), після чого організатори ухвалили рішення про те, що акція стає безстроковою й проходитиме регулярно 12-го числа кожного місяця аж до повного виконання заявлених вимог. Основне гасло акцій - "Москва – без Лужкова! Повернемо собі місто!".

Читайте також:

У Москві затримали десятки опозиціонерів, які вимагали відставки Лужкова

Московська влада вперше дозволила проведення Дня гніву

День гніву в Росії: затримано десятки невдоволених владою

ВідеоУ Москві день гніву

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: